Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Citromleves víz extra korpás...

Citromleves víz extra korpás hajra?

Figyelt kérdés

Kb 13-14 évesen nagyon korpás volt a hajam, mert allergiás vagyok, és ez néhány évente kijön és sajnos marad is évekre. :/ Ezzel együtt visszajön a megőrítő korpàsodàs is, aminek következtében rettenetesen viszket a fejbőröm, így sokszor ki is vakarom, ami hát elég kellemetlen, ráadásul esztétikailag is undorító. Akkoriban a védőnő ajánlotta azt, hogy mossak citromleves vízzel hajat, azonban nem próbáltam ki akkor. Elmúlt magától. Most viszont visszajött, és maga a pokol. Már mindenféle korpàsodàs elleni csodasampont kipróbàltam, de egyik sem ér semmit. A bőrgyógyász is írja a kénes sampont, de hát az sem ér semmit.

Használt már valaki ilyesmit? Bevált? Ha sebes a fejbőröm akkor is használhatom? Ti hogy hígítottàtok? És heti hányszor alkalmaztàtok? Már az első alkalom után javult?

Sajnos nagyon száraz a fejbőröm.

Az interneten sok féle dolgot olvastam ezzel kapcsolatban, de inkább tapasztalatokat szeretnék olvasni.

Csak értelmes válaszokat kérnék!


2020. ápr. 30. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
vagy ez, vagy higított ecetsavval is kísérletezhetsz. A hajad kihullani úgysem fog tőle, szóval próbálgass mindent.
2020. ápr. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem Head & Shoulders nyugtatja meg a viszketést 1-2 percig rajta hagyom. Kerülöm a hajszárítót én úgy vettem észre nem tesz jót a fejbőrnek.
2020. ápr. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Használtam H&S-t is, nem volt jó az sem. Egy ideig hajat sem szárítottam, de akkor sem volt jobb. A Nisoral is megbukott nálam. Szóval már tényleg csak a házi praktikàkban bízok. :/
2020. ápr. 30. 22:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem bevált a kénes sampon (detergens sulfaratum). Próbáltad konkrétan ezt?
2020. máj. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, azt írja fel az orvos állandóan, és semmit nem ér.
2020. máj. 1. 01:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a Bánfi hajszesz szokott használni. Pedig elvileg nem arra van :)
2020. máj. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Higított almaecet. Pár mosás után teljesen eltűnt a korpa :) fele-fele arányban használtam. Igaz utána elég “illatos” maradt a hajam, de ha nagyon zavar mosd meg még egyszer samponnal. Én akkor hagytam úgy megszáradni, amikor nem mentem aznap sehová.
2020. máj. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!