Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Gluténérzékeny emberrel egy...

Gluténérzékeny emberrel egy háztartásban élve jobb lenne, ha en sem ennék semmit, ami tartalmaz glutént?

Figyelt kérdés
Eddig ez fel sem merült bennem, ma hallottam, hogy van, aki külön edényt/serpenyőt használ es inkább szinte nem is eszik semmit, amiben gluten van, nehogy keresztszennyeződés legyen... egyébként az illető aki gluténerzekeny pont pékségben dolgozik, amiről azt mondtak, hogy nem gond, de most elkezdtem aggódni. Úgy is lehet belőle gondja, ha nem közvetlenül jut a szervezetébe?
2020. máj. 29. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Az ételérzékenységek (meg egyébként az összes betegség vagy rendellenesség), nem mindenkinél egyformán intenzív tüneteket okoznak. Vannak olyanok, akiknek csak rosszabb az emésztésük tőle, valakinél viszont súlyos akut allergiás reakciót vált ki. Ha pékségben dolgozik, akkor az, akiről a kérdésben beszélsz, valószínűleg nem az utóbbi kategóriába tartozik.
2020. máj. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
Nem. Ha te nem vagy az, akkor káros, ha teljesen kizárod.
2020. máj. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy csináljuk ,hogy sima lisztet nem tartunk itthon ,abból gluténmenteset használok ,mert nálam pl nem fér el két gyúródeszka,egy is nehezen .

De kenyeret ,tésztát,egyéb péksüteményt veszek külön a férjemnek normálisat .Külön edényeim sincsenek,természetesen elmosok használat után mindent (mint ahogy mindenki,lisztérzékenység ide vagy oda) . Ami gondot okozhat az a gyúró és vágódeszka,fakanalak,ezekből érdemes a gm kaják számára külön fenntartani egyet .

Én fűszerekből menteset veszek ,tehát csak az van itthon , nekem így könnyebb ,mint mindig kétfélét főzni ,úgysincs különbség .

Egyébként attól ,hogy nem okoz súlyos tüneteket még belül károsíthatja nagyon durván a vékonybelet a gluténos kaja, természetesen csak annál aki lisztérzékeny. Én sem halok bele ,de még kórházba sem kerülök,ha volt a kajában (tudtomon kívül) , ennek ellenére a bélbolyhaim anno teljesen el voltak sorvadva.

A pékségben nem eszi meg a süteményeket ,szóval nem hiszem,hogy ez számít .

2020. máj. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%
#2 jól mondja.
2020. máj. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, en igazából csak durumtesztat es zabpelyhet eszem, mas glutent tartalmazó dolgot nem, de a fakanalas tanácsot megfogadom. Nagyon sokszor volt hasmenése az illetőnek, ami részben idegi alapú volt, de amint leállt a glutennel, szinte teljesen elmúlt. Igazából nem örülök neki, hogy pékségben dolgozik, főleg, ha olyat olvasok, hogy más meg a keresztszennyezodestol is fel.
2020. máj. 29. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!