Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A somersby meg a cider tartalm...

A somersby meg a cider tartalmaznak glutént?

Figyelt kérdés

Rengetek helyen próbáltam utánna olvasni de sajnos sehol nem találtam megbízható választ.

Ha valaki esetleg tudja hogy mely italokba van glutén legyen szives irja meg. (Lehetőleg glutén érzékenyek irjanak mert ők jártasabbam ebbe) válaszokat köszi :D



2018. márc. 25. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
13%

Nyilvan fogalmad nincs mi a gluten vagy miben van, csak divatallergias vagy mert az olyan meno mostanaban.


A cider tulajdonkeppen almabor. A tobbit rakd ossze.

2018. márc. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok divat allergiás. 6 éves korom óta vagyok cöliákiás. És elég komoly allergiám van. Már egy kis darab gabona félét tartalmazó élel komoly következménnyekkel jár nálam. Azért kérdeztem mert 16 éves vagyok és ha elmegyek a barátaimmal szórakozni szeretném tudni hogy miket ihatok. A szüleim már elmondták hogy boron és pálinkán kívül nem nagyon ihatok mást. De a somersbyt azt nem ismerik nem tudják mit tartalmaz ezért gondoltam hogy megkérdezem.
2018. márc. 25. 11:56
 3/6 anonim ***** válasza:
7%
Ha ez igaz lenne, tele lennetek tajekoztato anyagokkal arrol, hogy mit fogyaszthatsz es mit nem. 16 evesen egyebkent sem szolgalhatnak ki alhohollal.
2018. márc. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Kb fel masodperc beutni a google-ba, hogy “is sommersby gluten free”, es meg is kapod a valaszt, hogy igen. Javaslom ezutan is, ha barmivel kapcsolatban felmerulne a kerdes, az “is XY gluten free” kerdes beirasat, mert a magyar interneten lehet nem talalsz valaszt, de angolul kb mindenre megkapod.
2018. márc. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én glutén és laktóz érzékeny vagyok, de nem iszok alkoholt.

Viszont van egy tök jó táblázatom, hogy mik tartalmaznak glutént.

Ha gondolod írj rám privátban, mail címet cserélünk és elküldöm Neked szívesen.

2018. márc. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bellobig ***** válasza:
100%
A borokban nincs glutén, a sörökben viszont van! De mindig el kell olvasni az összetevőket, mert sajnos már találkoztam gluténos ciderrel! Persze van kimondottan gluténmentes sör is. A röviditalokat gluténmentesnek tekintik.
2018. márc. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!