Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ha augmentinre allergiás...

Ha augmentinre allergiás reakcióm volt zinnatot szedhetek?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban volt allergiás reakcióm augmentinre, kiütéseim voltak tőle, de más komolyabb nem, most az orvosom augmentint akart ajánlani de aztán mondta hogy a penicilin allergia miatt inkább zinnatot ír. De most meg megvettem a gyógyszert és azt írja ha valaha volt súlyos allergiás reakcióm béta laktám típusú antibiotikumtól (pl penicilin) akkor ne szedjem. Most akkor melyik? (Oké beszéljek az orvossal de jó lenne mától szedni és ma már nem tudok)

2020. jún. 10. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:

En allergias vagyok az Augmentinre, Zinatra es Penicilinre is.

Mindenkepp konzultalnek az orvossal mielott beveszem, foleg hogy a tajekoztaton azt irjak hogy ebben az esetben ne szedd, en igy nem mernem bevenni.

2020. jún. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én se merném bevenni. Megvárnám a holnap reggelt és felhívnám a doki telefonon.
2020. jún. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Illetve most megkérdeztem anyám, emlékszik e gyerekkoromból miket szedtem, azt mondja csak apró pöttyök voltak az augmentintől és OSPEN-t pedig szedtem utána, [link] itt pedig úgy látom az ospen mint az augmentin a kis allergia esetén sem adható mert veszélyes, a zinnat pedig csak súlyos penicilin allergia esetén kerülendő. Egyáltalán nem tudom hogy most be vegyem vagy ne vegyem, mert nem akarom hogy rosszabbodjon, de azt se hogy a gyógyszertől gond legyen.. Sajna (nem sajna) nem szedtem ilyen gyógyszert tiniként hogy emlékezzek rá mert sose voltam betegebb annál amint egy mézes tea ne oldott volna meg.
2020. jún. 10. 17:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Más antibiotikum kis családba tartozik, de ugyanabba a nagy családba, ergó valószínűleg beszedheted, de mégis megvan rá az esély, hogy ezt se fogja tolerálni a szervezeted (azért valószínűbb, hogy de).
2020. jún. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!