Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergiás vagyok a csokoládéra...

Allergiás vagyok a csokoládéra, de az egyik gyógyszerem azt tartalmazza, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Vastablettát kell szednem vérszegénység miatt, de a gyógyszer, amit megvettem, kiderült tartalmaz csokoládét. Lehet bajom abból, ha beszedem? Vagy ennyi nem okoz gondot? Volt, hogy ettem néha egy-egy cikk cskoit, amitől nem volt problémám, de annál nagyobb mennyiségben, és ha minden nap ettem mindig rosszul lettem, és allergia foltjaim is jelentek meg.

2020. jún. 10. 22:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Az hogy lehet? Ez nagyon furi... olyan üzemben gyártják, vagy direkt van benne?

Keress olyat, ami nem tartalmazza.

2020. jún. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát, azt írja benne, hogy tartalmaz kakaóport. Nem tudom ehhez miért kellene külön üzem
2020. jún. 10. 22:39
 3/18 anonim ***** válasza:
50%

A csokoládé allergia elég ritka és általában más összetevő elleni allergia vagy hisztamin hiány az ok. Amúgy ha a maltofer tablettáról van szó, az csokoládéaromát tartalmaz. Igazából azt úgy hirdetik, hogy csokoládé ízű, így azt se értem, miért vetted meg, ha "allergiás vagy a csokira".

Amúgy én azt mondom, hogy szedd nyugodtan, de nem vagyok orvos, rendes felvilágosítást pedig ők tudnak adni...

2020. jún. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

3. Csak tudom, hogy mire vagyok allergiás, elnézést...

Nem tudtam, hogy van benne, elég logikus, hogy nem vettem volna meg, ha tudom mit tartalmaz.

2020. jún. 10. 22:54
 5/18 anonim ***** válasza:
50%
Persze, persze, csak tudod. Gondolom, allergológusnál is jártál, volt ételallergia teszted is, nem pedig öndiagnózist állítottál fel.
2020. jún. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Igen...voltam vele allergológusnál, még a szüleimmel is kisebb koromban, és rengeteg gondom is volt miatta. Csak egyszerű kérdést tettem fel, nem írtam semmit szerintem, ami miatt ezeket a célozgatásokat kiérdemeltem volna. Ha rosszat tudsz csak válaszolni, akkor nem kötelező.
2020. jún. 10. 23:37
 7/18 anonim ***** válasza:
35%
Nem a csokira vagy allergiás hanem a kakaóra amiből készül. Ne keverd a kettőt! Csokit nem raknak gyógyszerba, kakaó lehet.
2020. jún. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Minden gyógyszernek van helyettesíti gyógyszerek amelyekben változtatott alapanyagok vannak.
2020. jún. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ha rákeresel neten, akkor megtalálod a csokoládé allergiát is. Nem csak a kakaóra lehet az ember, ha éppen csokoládéról beszél. Lehet ritka, de neked mi a biztosíték rá, hogy én nem vagyok? Imádom, ha valaki mindig okoskodik.
2020. jún. 11. 11:23
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
A csokoládé szerinted miből készül?
2020. jún. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!