Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hogyan tudom házilag kezelni...

Hogyan tudom házilag kezelni a csalánkiütést?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és kb 1 éve napi szinten alakulnak ki csalánkiütések a bőrömön.


Legtöbbször akkor jelentkeznek, ha a strand vizébe megyek (vagy tengervíz is), vagy télen hidegebb időben, ha kimegyek az utcára vagy sportolás után/közben ha leizzadok.

De ritkábban olyan is előfordul, hogy a lábfejemen vannak ezek a kiütések, amik ilyenkor nagyon viszketnek.


Mi okozhatja ezt és hogy lehet itthon házilag kezelni a tüneteket?


2020. jún. 17. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:
az aloavera segíthet
2020. jún. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
de annál is jobb spray ami tartalmaz 80-90 szerves ásványi anyagot.. kipróbáltam!
2020. jún. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az okát kell megtalálni és azt kell kezelni, magát a csalánt nem lehet. Antihisztamint szedhetsz, az enyhít rajta meg kenegetheted dolgokkal, amitől esetleg kevésbé viszket, de ezek csak felületes megoldások. Menj el bőrgyógyászhoz, allergológushoz, ők lehet tudnak segíteni. Mondjuk nekem csak annyit segítettek, hogy adtak antihisztamint meg megmondták mitől van, de nálam az is kezelhetetlen a mai orvoslás szemszögéből. A tied viszont lehet nem az. Amúgy hasonlóan hangzik, mint ami nekem is van, hisztamin intolerancia, esetleg olvass utána, de mindenképp menj el dokihoz, nem veszíthetsz vele.
2020. jún. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!