Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Szerintem valamilyen ételre...

Szerintem valamilyen ételre érzékeny vagyok! Valaki segítene? Valószínűleg glutén.

Figyelt kérdés

Nos, kb 14 évesen kezdődött minden, emlékszem általános iskolás koromban semmi problémám nem volt.

Aztán gimnáziumban kezdődött minden.

Észrevettem magamon azokat a problémákat amiket addig még soha.

Ilyenek például a kellemetlen lehellet, váladék a garatban, ROMLANAK A FOGAIM, fáradékonyság, fogaimon fehér foltok jelentek meg, nem hízok, megy a hasam, gyors az anyagcserém, van amikor ég a gyomrom és hányingerem van (hasam nem szokott fájni).

A legrosszabb az egészben, hogy a fogaim nagyrésze lyukas lett 3 éven belül. Pedig nagyon szépen bántam/bánok a fogaimmal, naponta 3x mosom és ápolom. De nagyjából most jöttem rá, hogy valami van ennek a háta mögött. Azg hittem genetika, de nem lehetnek ezek egyről a kettőre. Valaki tudna nekem segíteni? Hogy mégis mi lehet? Hova kéne mennem? Mikor kapnák időpontot? Mennyi idő ennek a folyamata? Mennyi idő múlva állna helyre a szervezetem? A rossz fogaim valószínűleg már nem épülnek fel, vagy mégis? Mi a teendő? Sovány vagyok, ez miatt van? És ha igen, akkor miután rendbe tettem a gyomrom akkor már nem leszek az?

A szájszag elmúlik? Ha igen mennyi idő után? A váladék a garatban is ez miatt lenne? Ha igen, akkor ez mikorra múlik el? Valaki aki jártas és tudja a választ a kérdéseimre az segít? Nagyon megköszönném.

Emailom: 10mateka@citromail.hu

Válaszokat előre is köszönöm.



#hasmenés #fog #glutén #gluténérzékenység #Gluténérzékenység tünetei
2020. aug. 13. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy cukros? Menj el házi orvoshoz és kezdjetek egy laborral
2020. aug. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért lennék cukros?
2020. aug. 13. 21:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert a tüneteid egy része jellemző a cukorbetegekre.
2020. aug. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A lisztérzékenység vérből mutatható ki, tehát a vér nélküli tesztek nem alkalmasak a szűrésre.

. A leggyakoribbak ezekből a bélrendszerben jelentkező panaszok: a puffadás, a hasmenés, a hasi fájdalom, a székrekedés vagy a zsírfényű széklet.

A gabonaallergia tüneteit gabonákban előforduló különböző fehérjék válthatják ki, a panaszok pedig nagyon hasonlóak más allergiák vagy egyéb ételallergiák által előidézettekhez. A legjellemzőbb jelek között találjuk a hasmenést, a hasi fájdalmat, a csalánkiütést, a fáradtságot, az orrdugulást, az asztmás reakciót, az erősebb menstruációs tüneteket, az artritiszt, a gyakori vizeletürítést, a könnyezést és a mandulagyulladást is. A betegséget allergiavizsgálat során diagnosztizálhatják pontosan.


Hirtelen ennyit találtam a neten, de ha rá keresel és átnézted sokkal többet tudsz meg.

Egyébként én is glutenerzekeny vagyok, nekem fejfájással és látás zavarral kezdődött, és mint fent le van írva, vérvételből lehet kimutatni.

Amúgy nekem nem gluténesnek tűnsz, mivel kevés a hasi panaszod, és a gluten az főleg azt csinál. Mivel a bélbolyhok sérülnek, ezért lesz hasmenés, puffanás és hasonlók. De persze lehet ezer más is nem azt mondom, csak ez a leggyakoribb. (Lásd nekem is fejfájás volt)

Mindenesetre kérdezd meg a háziorvosod ő majd elküld vérvételre és ott majd kiderül. (Vervetelbol a glutén úgy tudom simán kimutatható)

2020. aug. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, ajànlom neked a gyorstesztet gluténra. Keresd fel a hàziorvosodat.
2020. aug. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Túl hamar elküldtem. Szóval én is cölis vagyok. Nekem nem voltak szokvànyos tüneteim. Nem volt hasmenésem. A fogaimon nekem is vannak fehér foltok. Nekem is sok a savam. Elöször szerintem gyorsteszt, hàziorvos, gasztróenterológia,labor, gyomortükrözés+biopszia.
2020. aug. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!