Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Elocom kenőcsöt lehet arcra...

Elocom kenőcsöt lehet arcra kenni?

Figyelt kérdés

Az orvos nem biztos benne, hogy ekcémám van, szteroidos krémet írt fel a gyulladt foltokra, annyit mondott hogy napi 1x kenjem ezeket. Viszont az egyik folt (egy kb.1-2 centis) a homlokomon van, és sok helyen olvasom, hogy ezt nem szabad arcra kenni, mert elvékonyítja a bőrt, meg durvább fellángolásokat tud okozni, stb. Viszont a betegájékoztatókban nem írják hogy tilos, csak azt, hogy "A kenőcsöt ne használja arcán 5 napnál tovább."

Bekentem ott is nagyon véknyan, de nem tudom hogy jó ötlet volt-e, őszintén szólva kicsit tartok ettől a szteroidos kezeléstől, olvastam meg hallottam már róla hideget-meleget. Van valakinek tapasztalata vele?



2020. dec. 14. 16:50
 1/3 SinvilasMeldrosa ***** válasza:
Van tapasztalatom. Nyugi, nem lesz bajod ha az arcodra kented, de hosszútávú kezelésként nem ajánlott. Azért mert az arc bőre érzékenyebb mint más testtájon, pl. tenyéren, alkaron. A pofid az amit nem takargatsz, mindig éri a szél, süti a nap, veri az eső, károsítja az ultraibolya sugárzás. A kortikoszteroid a bőr elvékonyodásához, sérülékenységét eredményezheti, ami ezek után a hatások után nem szerencsés.
2020. dec. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A szteroidoknak kellemetlen mellékhatásaik is lehetnek. Érdemes lenne a propoliszt is tartalmazó aloe vera krémet kipróbálnod.

Jobbulást!

2020. dec. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ment a zöld kéz! Nem tervezem sokáig használni, az arcomon max 5 napig, máshol meg amíg el nem múlik, szerintem ez egy hétnél nem tart tovább, mert már most sokat halványodott a nagy része. Tegnap használtam először, mennyire normális, hogy 3 foltot azonnal eltüntetett estére, majd ezek ma reggelre visszatértek?:( Nem lettek csúnyábbak, halványabbak se, pontosan olyanok, mint a szteroid előtt voltak.

Egyébként ha nem válik be a kenőcs, vagy ha beválik, de hamar visszatér az ekcéma, akkor hagyni fogom a szteroidot, és kísérletezek tovább másmilyen termékkel. (Eddig nem sok mindent próbáltam ki, aloe vera gélt, valami aloe verás-körömvirágos gyógynövényes krémet, meg Lipobase repair-t, az utóbbi segített eddig leginkább, de ezt a propoliszosat is lehet kipróbálom majd.)

2020. dec. 15. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!