Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Laktóz érzékeny lennék?

Laktóz érzékeny lennék?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ha tejet iszok általában nagyon fáj a hasam, reggelire pedig egyszerűen nem tudok tejterméket enni, egész délelőtt savas íze van a számnak ha pl eszek 150g joghurtot. Ha mandulatejet (azt szeretem) iszok akkor nem szokott fájni a hasam de csak ritkán kívánom ezt is. Nem vagyok túlsúlyos, inkább vékony.

2020. dec. 19. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Laktoz es/vagy tejfeherje is lehet, en mindkettot megnyertem, hasfajas, hasmenes, fuldugulas (tenyleg) voltak a tuneteim.

Erdemes elmenni allergiavizsgalatra, hogy kideruljon pontosan melyik, mert nem mindegy a dieta szempontjabol, hogy csak laktoz, vagy tejfeherje is.

2020. dec. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Laktózra érzékeny lehetsz

Ha minden tejterméktől ezt érzed

2020. dec. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Amúgy a bátyám tejallergiás
2020. dec. 19. 20:26
 4/9 A kérdező kommentje:
Most is reggelire ettem egy fél tál zabkását és rögtön elkezdett fájni a hasam, a fenekem és hasmenésem van.
2020. dec. 20. 10:14
 5/9 anonim ***** válasza:
De akkor talan ne egyel ilyeneket? :D Es menj el tenyleg egy allergia tesztre, hogy kideruljon, pontosan mi a baj.
2020. dec. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szia! Nem nagyon eszek külön tejterméket de a szüleimmel és az öcséimmel élek, így pedig lehetetlen teljesen kizárni a tejtermékeket.
2020. dec. 20. 16:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Pedig muszaj leszel megoldani. Miert is nem tudod kerulni? En is allergias vagyok, magamnak fozok altalaban, mert nem varom el a csalad tobbi tagjatol, hogy azt egyek, amit en.
2020. dec. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Beszéltem anyummal. Kértem időpontot allergiavizsgálatra, januárban megyek. Addig is veszünk laktóz mentes tejtermékeket és ha attól nem fáj a hasam akkor ilyenekkel fogunk főzni.
2020. dec. 20. 21:21
 9/9 anonim válasza:

Szia

Nekem is ez volt én sem tudtam elmenni vizsgálatra.

Nekem a laktózmentes tej segített.

2020. dec. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!