Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergiás aszthmától lehetnek...

Allergiás aszthmától lehetnek a tüneteim?

Figyelt kérdés
10 hetes kismama vagyok, sajnos nem szedhetem a gyogyszerem az allergiamra. Amióta hideg van, a frissen újított, szigetelt házunk, iszonyatosan penészesedik. A falat fújjuk penészírtóval, csak tavasszal tudják a szerelők a házat újra szigetelni, megoldani a problémát. Sajnos nagyon nehezen kapok levegőt mostanában es az orrom is folyamatosan bedugul. Valaki tud valami megoldást, hogy ne fulladjak meg? 😃 legtisztitó a héten érkezik.

2020. dec. 21. 08:04
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
8: igen, ezt en sem ertem.. De heti 1x fujok Snup orrsprayt, az ki is dugitja es az van a papirjan, hogy nem ajanlott es talan adat sincs arrol, hogy hat a babara, igy merem neha azt.
2020. dec. 21. 11:00
 12/14 anonim ***** válasza:

#7, ha folyamatosan fulladsz, akkor szerintem kéne fogadnia a tüdőgyógyászatnak soron kívül. A háziorvosnak kéne adnia sürgős beutalót. Legalábbis én így tudom.

Más megoldás nincs, ha a tüdőddel van a gáz, mert akkor az orrspray nem fog segíteni (maximum annyiban, hogy orrlégzésnél jobban meg lesz szűrve a levegő és fel is melegszik, kevésbé ingerli a tüdőt, mint szájlégzés esetén). Nekem egyszer hörgőtágítót is felírt a háziorvos szakorvosi javaslat nélkül, ezt meg lehetne próbálni, mert ha segít, akkor valószínűleg tényleg a tüdőd okozza a gondot. Szteroidot nem tudom, fölírhat-e csak úgy.


(Persze, én se szeretem az orrdugulást, de sajnos én az az eset vagyok, aki hiába szed gyógyszert, akkor is bedugulva marad az orrom. Szóval kénytelen vagyok beletörődni, hogy így jártam, ha tetszik, ha nem. Csak sokan írják, hogy az orrdugulástól fuldokolnak, és ez az, amit nem értek.)

2020. dec. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A penészt kell megszüntetni. Erre a legjobb megoldás a rejtett ablakszellőző. Nincs szükség újra szigetelésre! A jelenség teljesen természetes új házaknál és új ablakkal ellátott házaknál. Az ok a szinte teljesen légtömör építési mód, ami mellett a természetes szellőzés megszűnt. A németeknél van szabvány arra, mekkora természetes szellőzést kell biztosítani egy lakásban házban ahhoz, hogy ne legyen penész. A lakás nem fog kihűlni, nem lesz huzat, lesz mindig valamennyi friss levegő.
2020. dec. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
13: Köszönöm! Szó volt arról, hogy lesz majd olyan az ablakon, remélem hamarosan beszerzi a párom. A szoba ahol van penész, olyan hideg befűteni se lehet, pedig a termosztát folyamat 24 fokon van. Köszönöm! utána nézek , hogy én is rajta legyek az ügyön. :)
2020. dec. 22. 15:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!