Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mandulatej jó lehet pótlásként?

Mandulatej jó lehet pótlásként?

Figyelt kérdés
Bőrproblémák miatt egy ideig hanyagolni akarom a tejfogyasztást, mert gyanút fogtam, hogy talán köze lehet hozzá. Gyagya kérdésnek tűnhet, de mandulatej és rizstej fogyasztható, ugye? És laktózmentes?

2021. jan. 12. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze, semmi köze a tejhez, csak így hívjuk. Laktózmentes.
2021. jan. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt akartam kérdezni, hogy a laktózmentes tejjel is kiváltható-e a tej, tehát az allergiát az okozza?
2021. jan. 12. 11:33
 3/9 anonim ***** válasza:

A tejet es tejtermekeket teljesen el kell hagyni. Nem csak a laktozra kell figyelni ilyenkor, hanem a tejfeherje is szamit, az pedig minden tejtermekben van. Nekem ekcemam volt, amig fogyasztottam tejet, addig meg az arcomon is kijott, szornyu volt, de amint abbahagytam, szinte teljesen eltunt, mar evek ota ki se jott.

Persze, lehet nalad nem a tej okozza a gondokat, de probald ki 2-3 honapig (annyi ido alatt kb kene lennie eredmenynek) viszont tenyleg szigoruan tartasd, semmi tejtermeket ne egyel, igyal. Vannak novenyi alternativak, pl sajt, joghurt, stb, ezek amugy nagyon finomak, csak dragak.

2021. jan. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sebek lettek a homlokomon. :-(
2021. jan. 12. 13:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Hogy erted, hogy sebek? Csak ugy, maguktol? Vagy elkapartad a pattanasokat? Ha csunya, erdemes megmutatni egy borgyogyasznak.
2021. jan. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem pattanás, sebek. Korábban használtam seborrhoea ellen sampont, most nem segített, sőt a homlokomon is kis sebek lettek. Nem pattanás, az nem volt rám jellemző.
2021. jan. 12. 14:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindenkeppen borgyogyasz, ne kiserletezz otthon. A tejtermekeket elhagyhatod kozben, azzal artani nem artasz egyaltalan, de ne kezeld magad otthon. Lehet allergias lettel valamilyen kozmetikumnak az osszetevojere, ezt sem artana kideriteni.
2021. jan. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem kezelem magam. :D

A seborrhoeám már sok éves dolog, ezért hittem, hogy az lesz, de nem az volt.

2021. jan. 12. 15:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Amiről írsz, egy autoimmun betegség. Ennek tükrében helyes, ha kerülöd a tejtermékeket, de okosan tennéd, ha a gabonákat és a magvakat is kihagynád az étrendedből. Én kókusztejben gondolkodnék a helyedben.
2021. jan. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!