Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Miért köhögök fel slejmet?

Miért köhögök fel slejmet?

Figyelt kérdés
November óta ha köhögök slejm jön fel, az elején nagyobb mennyiség jött fel. Orvossal konzultáltam, írt fel antibiotikumot és Mucopront köptetőt. A panaszom alábbhagyott, de kb. december közepén megint elkezdődött (sárgás slejm). Visszahívtam az orvost, aki egy másik antibiotikumot írt fel és beutalt fül-orr-gégészetre, ahol megállapították, hogy orrsövényferdülésem van (a kamerát nem tudták bedugni csak az egyik orrlyukamba) és olyan mértékű, hogy a doktornő meglepődött, hogy kapok-e levegőt azon az orrlyukamon, illetve refluxot állapítottak meg. Refluxra kaptam gyógyszert. Újév elején megint egy-egy "erősebb" köhögéskor ilyen nagyon apró sárga-zöld valami (tényleg parányi) volt benne a nyálba amit kiköptem köhögés után. A háziorvost felhívtam megint, megint kaptam antibiotikumot. Azóta eltelt 2 hét és ma vettem észre egy erőltetett köhögés után, hogy megint ilyen nagyon apró sárga valami volt a nyálban. Nincs tartós köhögésem (egy kezemen megtudom számolni, hogy hányszor köhögök egynap). Különféle teákat iszok, illetve lándzsás ütifű cukorkákat szoktam szopogatni, de mindezek ellenére mindig van valami kis sárga valami a nyálban.

2021. jan. 27. 17:46
 1/1 Angel3000 ***** válasza:
Kedves kérdezô! Hagymàt-hagymàval egyél, mert a hagymafélék erôs homba és virusölô! A kellemetlen torokvàladék, gennyes, nyàkos köpet, slejm. A tûdôfûleveles teakeverék a torok baràtja egy hatékony gyulladàscsökkentô tea torokfàjàs, köhögés ellen. A meleg citromos hàrsfamézes tea is kivàllò nyàkoldò! Tovàbbà Flumocil is eredményes a slemj oldàsàban, Gyògyszertàrban kaphatò, vény nélkûl!
2021. jan. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!