Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ételintolerancia vizsgálaton...

Ételintolerancia vizsgálaton enyhén pozitív minősítést kapott a tej és a tojás. Okozhat tüneteket egy pici tejes dolog is?

Figyelt kérdés
Gasztróra nem szívesen megyek emiatt a kérdés miatt, nem szeretnék ezért is pénzt fizetni. Van az enyhén pozitív minősítésen túl pozitív és erősen pozitív. Tegnap este ettem egy kiflit és megint érzem, hogy fáj a hasam. Lehetséges, hogy enyhe intolerancia is okoz erős tüneteket?

#allergia #hasfájás #tejallergia #ételintiolerancia
2021. febr. 3. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Tegnap este mindkét allergénből ettél, szóval lehet.
2021. febr. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:

"Okozhat tüneteket egy pici tejes dolog is?

ettem egy kiflit és megint érzem, hogy fáj a hasam"


Gondolom azért mentél már vizsgálatra is, mert problémád volt. Beigazolódott az intolerancia. Most mi is a kérdés?

2021. febr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Figyelj, nekem nem enyhe, hanem erősen pozitív a tej és a tojás. Ehhez képest a tejtermékektől teljesen betonba áll az emésztőrendszerem, tojásból meg simán bedobok egy tojásrántottát és még jól is esik! Az egy dolog, hogy mit mutat ez az intolerancia panel, egy másik meg, hogy milyen tüneteket vált ki. Pl. nekem Prick teszttel kimutatták, hogy nem vagyok allergiás egy bizonyos ételre, a valóságban meg anafilaxiás sokkot kapok tőle. Szóval inkább a tapasztalataidra hagyatkozzál. Ezeket a fő allergizáló dolgokat egész egyszerű ellenőrizni, még a glutént is. 2-3 hónapig szigorúan nem eszed (mindig csak 1 dolgot elhagyva) és utána megnézed, hogy hogy reagál rá a szervezeted.
2021. febr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:

"Pl. nekem Prick teszttel kimutatták, hogy nem vagyok allergiás egy bizonyos ételre, a valóságban meg anafilaxiás sokkot kapok tőle."


Mert az allergia és az intolerancia nem ugyan az. Én pl a disznóhúst nem tudom enni, nagyon durva reakcióim vannak, nekem is anafilaxiás sokkig eljutóan, de nem allergia. nem rögtön a fogyasztás után jön és nem minden mennyiségre. Pl alkalmanként pár szál virslitől semmi bajom, de ha pl framkfurtilevest főzök és 2-3 napig eszem, akkor bizony jönnek a hasi görcsök.

2021. febr. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kicsit összetettebb a dolog, mert a hasfájás, puffadás régóta fennáll és keresem az okát. Voltam hasi uh-on, MR vizsgálaton, közben volt egy műtétem hegszétválásra és összenövések miatt. Azt gondoltuk az okozta a hasfájást. A műtéten hónapok óta túl vagyok és továbbra is tüneteim vannak. Gluténtesztem negatív lett. A következő lépés volt az intolerancia vizsgálat. Tudom, hogy mehetnék még pár helyre, de őszintén szólva már nagyon elegem van, hogy vagyonokat költünk orvosokra, miközben fizetem a TB-t. Ezért tettem fel itt a a kérdést az enyhe pozitív intoleranciára vonatkozóan.
2021. febr. 3. 10:20
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#4 Nem látom az ellentmondást. A Prick allergiát mér és nekem érintkezést követő 10-30 percen belül kialakul a tünet, amire - ha súlyos - adrenalininjekciót kapok a sürgősségin.

#5 Áteresztő bél szindrómával foglalkoztál már? Sokkal átfogóbb emésztőrendszeri megoldásokat kínál és szerintem azután érdemes kérdezni, ha már viszed évek óta ezt és még úgy is vannak tüneteid. Ismerem a sötétben tapogatózást az egészségügyben, de az intoleranciák, allergiák is már csak tünetek és ha nem az okokat kezeled csak a tüneteket, akkor idővel csak még több tüneted lesz.

2021. febr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!