Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Glutenerzekenyseget hogyan...

Glutenerzekenyseget hogyan állapítják meg tukrozes során?

Figyelt kérdés
Mi látszik a szerveken? Gyomortukrozesen voltam a papíromra rairtak, hogy laktóz intolerancia, de 2 hónapja nem ettem laktózos dolgokat , egy két tünet nagyon enyhén mégis megvan.lehet , hogy glutén? Vettek mintát szóval megyek vissza dokihoz csak közben kíváncsi lettem, hogy mi utal a gyomorban érzékenységre.
2021. febr. 13. 01:00
 1/2 anonim ***** válasza:

A gyomorban semmi!

A vékonybélen viszont látszik a bélbolyok pusztulása ami elég egyértelmű, innen is veszik a biopsziát.

Emiatt a pusztulás miatt vele jár a laktóz érzékenység és a tápanyagok, ásványi anyagok felszívódási zavara ami hiánybetegségeket hoz létre.

A vékonybél károsodása mellett a vérben a transzglutamát szintek megemelkednek. Ezek a ellenanyagok amik miatt a szervezted öli meg a vékonybélet a gultén miatt.

Viszont mind ezek amiket leírtam ezek csak és kizárólag a cöliákiás gluten és liszterzekenysegre igazak!


Létezik még nem cöliákiás gluten érzékenység is, de ez nem jár ellenanyag termeléssel, épek a belek is. Inkább csak kisebb kellemetlenséggel jár mint puffadás.

Pár hónapos glutén hanyagolás után vissza lehet vezetni a étrendbe szépen lassan.

De ha cöliákia akkor rá baxtál!

Akkor te soha többet nem ehetsz olyan ételeken amik tartalmaznak glutént!

Persze ehetsz, csak meghalsz és ez nem vicc! Nagyon komoly szövődményei vannak ennek a fajtának.

Kezeletlenül-esztelenül vége a dalnak!

2021. febr. 13. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De durva köszönöm szépen a részletes választ. Vervetelem az orvos szerint tökéletes. A gluténmentes diétát egyébként is el kell kezdenem mert inzulirezisztenciam van és az orvosom azt tanácsolta illetve más orvostól is hallottam , hogy az jót tesz. Pont a puffadas maradt vissza de az nagyon enyhe csak azért tűnik fel mert már hónapok óta figyelem magam.
2021. febr. 13. 03:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!