Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergiavizsgálat (kutyaszőr)?

Allergiavizsgálat (kutyaszőr)?

Figyelt kérdés

Nyár végén szeretnénk kiskutyát a családba és egy 19 évvel ezelőtti (9 éves voltam ekkor) allergiavizsgálat (Prick-teszt-alkaros bőrteszt) kimutatta a kutyaszőr allergiát - 2/4 lett (nem tudom, ez mit jelenthet). Ez mondjuk nem tudom mennyire számít súlyosnak, a lényeg, hogy kutyára sosem tüsszögtem, a macskaszőrtől viszont majd' meg fulladtam gyerekként (ez alatt azt értem, hogy pl. kutyasimogatásnál semmi bajom nem volt, macskánál viszont nagyon rosszul voltam).

Ami vicc, mert macskaszőrt is néztek és az meg negatív lett...se kutyám se macskám nem volt soha, és jó lenne ha kiderülne hogy van-e allergiám vagy nincs, mert kínos lenne visszavinni a kutyát...akkor inkább sose legyen, de nem szúrnék ki egy ártatlan állattal...meg persze magammal sem.


Papír szerint tehát allergiás vagyok a kutyaszőrre (2/4) plusz a házi atkára (5/8), a fűpollenre és a gabonára.


Kérdésem hogy a lentebb lévő allergén panelek közül melyiket érdemes megcsináltatni, hogy kiderüljön, allergiás vagyok-e a kutyaszőrre?

Ez már vérvételes allergiateszt lesz:


- Felhám és tollak: Kutyaszőr

- Szérum+ürülék fehérjék: Kutyaszérum albumin

- Állati rekombináns/természetes fehérjék: rCan f1 kutya

- Állati rekombináns/természetes fehérjék rCan f2 kutya


Tisztában vagyok vele, hogy az első a kutyaszőr, de érdekelne hogy a másik 3 is szükséges-e a pontos diagnózishoz? A magán vérvételi laborban nem tudtak segíteni ebben, nyilván nekik az a jobb, ha mindent megcsináltatom, mivel darabonként több mint 3000Ft-ba kerül...

Most pénteken lesz a vérvétel, addigra el kell döntenem, hogy melyiket csináltatom meg. Orvoshoz már nincs időm elmenni.



2021. márc. 10. 14:50
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!