Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Bőrbetegség, mit javasoltok?

Bőrbetegség, mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok másfél éve dolgozok egy gyárban, már az első hónap után jelentkezett valami, elkezdtem viszkedni, többen mondták olyan 2-5 hónap múlva hozzá fog szokni a szervezetem, na nem így lett, hol gyengébb hol erősebb, egy ideig el is múlt, vagy csak pár napra jött elő, de az idei évtől egyre rosszabb, már egy hónapja teljesen gától, egész testemen érzem ezt a viszkedést, főleg ha melege vízben zuhanyzok, de elég ha izzadok már az is hasonló módon irritálja a bőröm, kicsivel melegebb víztől meg már ki sebesedik, de kicsit enyhül tőle, amit meg tapasztalok hogy szárad a bőröm, a NIVEA mintha egy kis segítséget adnak, orvos írt fel, florocortos burow kenőcs, vegyi anyagokra jó, amióta dolgozok azóta van ez, szóval nem mondanám hogy más betegségem lenne, de ez ellen mit tegyek?

Lehet látni hogy tiszta száraz a bőröm, olajjal érintkezek és a f*Sz* füst elszívással, első melóhelyem, vannak kisebb pöttyök is, egyben pattanásos is vagyok, de valami megoldás kell amíg kapok időpontot bőrgyógyászatra, vagy allergológushoz.

Ti mit javasoltok?

Igazából most zuhanyoztam és a langyos víz hatására is viszkedek, irritálja, viszek fel Niveát, hatott, de ha abbahagyom egyből vissza jön, és nem kis mennyiséget vittem fel.

Győr közelében élek, ha esetleg valami tudna ajánlani nekem.



2021. márc. 18. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem képet mutass, linkelj be, hátha felismerik a hozzáértők: mi is lehet.

Seborrheás dermatitis is lehet (de teljesen laikus vagyok).

Angliából ha tudsz rendelni/szerezni E45 nevű krémet, az remélhetőleg jó lehet rá.

2021. márc. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Annyit még hogy a családtagon is megjelent ez, neki csak a lábán, sípcsontján keletkeztek ilyen sebeg kiütés szerű dolgok, nem tudom hogy akkor ez mi is lehet, de a vegyi anyaghoz lehet nincs sok köze.
2021. márc. 18. 16:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Háziorvostól allergiavizsgálatot is kérhetsz.

Mosószer vagy öblítő márka-váltás nem volt mostanában?

2021. márc. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Györe Márta doktornőt ajánlom, ha majd arra kerül a sor.

Addig pedig.. nekem az ekcémám volt olyan, hogy legszívesebben kivágtam volna magam a bőrömből. Ha egy icipicit izzadt a hátam, már égett-viszketett, a túl meleg víztől szintén, a hidegtől megint.. Én most babáknak való fürdetőt használok (nem a gyógyszertárit) és ugyanannak a márkának a testápolóját.

A mosószert meg az öblítőt pedig lecseréltem sensitivere.

De neked nem tudom, hogy segítenének-e ezek a lépések.

2021. márc. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
florocortos burow amit az elmúlt orvos is felírt úgy tűnik jó, enyhült a viszketés, és a meleg víz szinte alig irritál, viszont zuhanyzás után be kentem magam a krémmel és azt tapasztalom hogy a bőröm alatt is olaj van, ahogy masszírtam bele, kicsivel erősebben szürkévé valt, ami azt jelenti hogy az olaj még ott van, ez ellen nem tudom mit tehetnék
2021. márc. 26. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!