Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mik lehetnek a rajtam folyamat...

Mik lehetnek a rajtam folyamatosan megjelenő viszkető csípések/kiütések? Mi okozza?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 2-3 napban arra lettem figyelmes, hogy itt-ott van rajtam egy-egy csípés/kiütés, amivel nem is foglalkoztam annyira, mert a tejallergiám miatt ez megszokott volt.

Azonban tegnap reggel arra ébredtem, hogy hátul a derekam és a fenekem bal oldala (a teljes terület) nagyon viszket. Mikor megnéztem, láttam, hogy több mint húsz kisebb-nagyobb csípés van rajta. Először ágyi poloskára gyanakodtam, azonban az a rovar ilyen területen nem csípne meg, ráadásul nappal is továbbgyarapodtak a csípések (a vállamon, a hónaljamon, a lábfejemen, az arcomon, gyakorlatilag mindenhol, de csak egy-egy). A csípések átmérője nagyjából 2mm és 1cm között bármekkora lehet. Pirosak, duzzadtak, leginkább szúnyogcsípéshez tudnám hasonlítani kinézetre, tekintve, hogy apró, piros közepe van az összesnek. Iszonyatosan viszketnek ha csak egyszer is hozzáérek, és csak órák múlva múlik el az irritáció. Ma reggelre ismét gyarapodott a számuk. Utánajártam az egyes rovarok csípéseinek, de nem találtam tökéletes választ. Olyan, mintha szúnyog, bolha és ágyi poloska keveréke lenne. Valaki tudja esetleg, hogy mi lehet az okozója?:( Tanácstalan vagyok.:(



2021. ápr. 6. 07:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem ez a műszálas anyagoktól volt.

Pl zokni, és a kipattogás lassan haladt felfelé, egészen a hasamig, mire rájöttem. Egyik napról a másikra alakult ki.

De akár a sok tojás is okozhatja ,ha érzékenyebb vagy rá.


Nekem a teafaolajjal bekenés segített, a viszketés elleni kenőcsök azonban cseppetsem.

2021. ápr. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2021. ápr. 7. 10:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Sztem csalánkiütés. Biztos vmi ételallergád van. Ha tejallergiás vagy egyértelmű. Talán most ettél olyat is ami keresztallergén, ha a tejet most nem fogyasztottad. De lehet már másra is érzékeny vagy, nemcsak a tejre. Én a tejérzékenységem után pár évvel később lettem tojás(fehérje)érzékeny is. S hasonló pici kis piros viszkető kiütéseim jöttek elő. Több hónapos diéta után tűntek el, de sajnos továbbra is kerülöm az allergén ételeket, mert azonnal kiüt, ha bűnözöm. S hetekig nem múlik el...
2021. ápr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!