Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Bőrallergiám lett, de nem...

Bőrallergiám lett, de nem tudom beazonosítani? KÉPEKKEL

Figyelt kérdés

1,5 hét mire megyek bőrgyógyászhoz időpontra de addig nem bírom ki, hogy ne kezdjek vele valamit.


Netes kutatgálások után én Ekcémának tartom, de félek, hogy rüh vagy még rosszabb.

Képek:

[link]

[link]


Tünet: kb két hete vettem észre, hogy az arcomon a mellemközti hasonló foltok jelentek meg, minimális viszketést éreztem, napról napra változtak, volt hogy az egyik terjedt míga másikba apró fehér patik jöttek ki stb, majd bevarrosodott és lehámlottak. A homlokomról elmúlt, most az államon és a mellkasomon látható.


Az állon lévő nem viszket, néha látom hogy nedvel de már varrosodik.

Mellkasomon lévő pedig viszket, de kibirom, hogy ne vakarjam.


Valószínűleg egy tejtermék hozta ki ezt belőlem 2 hete, akkor elmúlt, de előző vasárnap egy minimális tejterméket fogyasztottam és az megint előidézte de most durvábban a bőrkiütést.


Betadinnal kenem, ezüst kolloiddal fújom és békén hagyom.


Esetlegesen van tippetek, hogy mi lehet? Hasonló tapasztalat? Házi praktika amivel tudom enyhíteni a tünetet?


Köszönöm!


2021. máj. 4. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan menj háziorvoshoz, ha mondjuk rüh, akkor azt ő is simán megállapítja. Nekem gyerekkoromban volt, a gyerekorvos adott valami port, amit bele kellett szórni a fürdővízbe, naponta legalább fél órán keresztül fürödjek, és elmesélte, hogy ne simogassak kóbor macskát. Egy hét alatt elmúlt.
2021. máj. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem lehet személyesen bemenni a háziorsohoz, csak telefonon keresztül lehet vele beszélni. :(

2021. máj. 4. 12:45
 3/4 anonim ***** válasza:
De a képet neki is el tudod küldeni e-mailben.
2021. máj. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na hát felhívtam... hogy küldenék képet, erre fel kiosztott, hogy oltások idején neki pont nincs ideje képeket nézegetni menjek bőrgyógyászhoz...:)


Megyek jövőhéten csak gondoltam addig más tapasztalaira kíváncsi lettem volna, vettem a Bephanten ekcémás krémjét hátha jövőhétig az segít a kiütésen.

2021. máj. 5. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!