Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Gluténérzékenység okozhat...

Gluténérzékenység okozhat foltos hajhullást és kiütéseket?

Figyelt kérdés

2021. máj. 10. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kiütéseket igen, hajhullásról még nem hallottam
2021. máj. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én tudok olyanról, akinek kiritkult a haja, és gluténérzékeny volt, de nem foltosan és nem tudom, van e összefüggés.
2021. máj. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Egyik tünetet sem tapasztaltam kb. 15 éven át.
2021. máj. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én glutén érzékeny vagyok, és a kiütéseket tapasztalom, hajhullásról még nem hallottam
2021. máj. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kiütéseim nincsenek, de a hajam hullott, mint állat, így pl bőrápolásra is hypoallergén termékeket használok. Azóta oké.
2021. máj. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ment a pipa mindenkinek.
2021. máj. 12. 18:44
 7/8 anonim ***** válasza:
🤜🏻💥🤛🏻
2021. máj. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam be nem tartott diéta következtében kb a fél hajkoronámat elvesztettem.... nem javaslom senkinek aki coeliakiás, hogy ne tartsa be a diétát.

10+ év betartása után egyszerűen felhagytam vele, 2 évig nem tartottam egyáltalán. Úgy estem vissza a hajhulláson kívül, hogy teljes testen gennyes nehezen gyógyuló (hónapokig) sebek voltak, rengeteget fogytam, súlyos gyomor panaszok jelentkeztek amik mindennapossá váltak és megmaradtak miután elkezdtem ismét tartani a diétát

Új diagnózis a gluténérzékenység mellé a be nem tartás miatt:

Atópiás dermatitisz, laktózintolerancia, pollen-porallergia, tejfehérje érzékenység, tojásfehérje érzékenység, keresztallergia és egy általános étel allergia (narancs, köles, csirke hús, disznó hús, bárány hús, fahéj, stb...)


Gyakorlatilag tejtermékmentesen, vegán és gluténmentesen kell étkezzek ....


Azért írtam le mindezt, hogy a diagnosztizált gluténérzékenység elkomolytalankodása súlyos következményekkel jár a hajhulláson kívül is....

2021. máj. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!