Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Napallergiára mi használ?...

Napallergiára mi használ? Használtam erre való naptejet de az sem 100%os védelem, még így is előjönnek a pöttyök.

Figyelt kérdés
2021. jún. 12. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Én azt vettem eszre, hogy akkor pöttyösödök ki strandon, ha aznap előtte már megizzadtam ruhában és megszáradtam.
2021. jún. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy aki egyszer napallergiás volt, az többé nem mehet a napra (azaz napozni). Én voltam és ehhez tartom magam. Persze, 1-2 percet szoktam lenni, de ennyi.
2021. jún. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Nálam 3-4 éve van, mikor igazán kisüt a nap. Volt hogy elég durván.

Lényeg az,hogy 2-3 héttel az igazán nagy uv-sugárzások előtt, mikor még nem jött ki (ez mondjuk általában április vége) elmész a gyógyszertárba és kérsz ANTIHISZTAMIN-t tartalmazó gyógyszert, mondhatod, hogy napallergia, nem hülyék. Amennyiben már kijött, akkor is kezdd el szedni, 2 adag/nap, minél kevesebbet legyél napon, 1-2 hét, eltűnik és ebben az évben elő sem jöni.

Jövőre meg mielőbb egy 2-3 hétig szedd, feltöltődsz, nem lesz gond.(én idén gondoltam előre és végre semmi gond)


!! ez a vélemény csupán az én tapasztalatom, gyógyszertárba ne legyél lusta elmenni, segítenek.

2021. jún. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
hármas vagyok, remélem 1 és 2 nek is segítség. Hihetetlen, amit leírtatok.
2021. jún. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4

Nem tudom, milyen értelemben hihetetlen, remélhetőleg jó értelemben. Én nem fogom a bőrömet kockáztatni azért, hogy napozhassak. Am. is rendkívül érzékeny bőröm van, szó szerint semmit nem bír. Fog a franc antihisztamint tömni magába.

2-es voltam

2021. jún. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4: elhinni nem kellm toldncsaknazt baszart magadba, meg 2névente még más "gyógyszert" is kezdj szedni.
2021. jún. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utánaolvastam. Tényleg sehol nincs ilyen, hogy nem lehet többet napra menni (ha egyszer volt napallergiád). Ezért elnézést kérek.

Viszont különböző fokozatai és okai (!) vannak.

Mivel én a naptejet sem bírom (rettentesen ronda lesz tőle a bőröm, kb. mintha megégett volna), ezért nekem nem is marad más, mint az árnyékban üldögélés kalapban (napszúrást is könnyen kapok), meg hosszú ujjú fehér ingben + lehetőleg a lábamat is le kell takarni.

Azért nem vagyok szomorú, mert amíg úszom (meg lemegyek a vízig, besétálok addig, amíg mélyülni nem kezd, mindezt visszafelé is), addig napon vagyok, én úgy döntöttem, nekem ez is elég.

Van fizikai fényvédős naptej is, de azt meg azért nem bírja a bőröm, mert nagyon sűrű állagú és nem bírja beszívni, úgy nézek ki benne, mint egy gésa. :)

Másoknak azért a fizikait javaslom a kémiaival szemben, sokkal kevésbé káros.

2021. jún. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

5 & 2

Nyilván nem az ilyen extrém esetekre írtam, hanem a kérdezőnek. Amennyiben neked ennyire érzékeny a bőröd, gondolom az évek alatt már felkerestél egy bőrgyógyászt, aki mondta neked mit tegyél.


Az egyébként átlagos, nagyobb probléma nélküli bőrűeknek, akik ilyenkor mégis 1 hónapig szenvednek, korábbi leírtakat tudom tanácsolni.


3

2021. jún. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!