Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Milyen allergia okozhatja...

Milyen allergia okozhatja ezeket a kiütéseket a kezemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Évek óta kijönnek rajtam ezek a kiütések márciustól egészen szeptemberig bezárólag. Viszont ennyire csúnya és sok még sosem volt, ezért kicsit megijesztett. Mik lehetnek ezek? Mindig az ujjaim körül jönnek elő, néha viszketnek, néha fájnak, de valamikor teljesen tünetmentesek. Sok mindenre allergiás vagyok (pollen, fák) és érzékeny is a bőröm. Teljesen ellepték az ujjaimat és kellemetlen érzés, nem mellesleg esztétikailag sem szép. Régen egy másik probléma miatt voltam bőrgyógyásznál, akinek megmutattam (de akkor szinte alig látszódtak, nagyon halványak voltak és kicsik), és azt mondta ez fém allergia. Viszont én egyáltalán nem hordok sem órákat, sem ékszereket. Gondoltam mielőtt ismét orvoshoz mennék, előtte megkérdezem itt, hátha van valakinek hasonló problémája. Sajnos a képek nem igazán adják vissza, hogy ezek mennyire pirosak és csúnyák, de remélem valaki így is ráismer. Allergia gyógyszert évek óta szedek, ettől függetlenül is előjönnek.


Köszönöm szépen a segítséget,

21/L



2021. jún. 21. 10:29
 1/5 A kérdező kommentje:

Néhány kép a bal ujjaimról:



[link]


[link]


[link]


[link]


Kiegészítés: eddig sosem volt a közepük halványabb, most egy kicsit fehérnek tűnnek, de ezek nem hólyagok. Nagyon furcsa érzés van az ujjaimban, érzem, hogy kellemetlen. Főleg, ha tartom a telefont, vagy esetleg írás közben nyomja a toll.

2021. jún. 21. 10:39
 2/5 anonim ***** válasza:
Tojás allergia
2021. jún. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon ritkán eszek, viszont az tény, hogy amikor igen, akkor rosszul leszek utána :/ Köszönöm ezt az ötletet is!
2021. jún. 21. 12:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Én tojásfehérje (és tejfehérje) érzékeny vagyok és nekem is szokott ilyesmi csalánkiütés előjönni. Most épp 5 hónapja nem eszem tejterméket és tojást sem, és nem jött vissza.
2021. jún. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem is hasonló kiütéseim vannak néhány hónapja, viszont az én ujjaimon apró hólyagos kiütések vannak, amik nem mindig ugyanazon az ujjamon jönnek elő. Lehet ételallergia? Vagy vegyszer miatt?
2021. jún. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!