Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Viztől piros kiütéseket...

Viztől piros kiütéseket kapok. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Egy kézmosás még nem okoz semmit, de egy tusolás és főleg egy fürdés után a nyakamon, hátamon, arcomon és hasamon több-kevesebb, változatos formájú, pirosas folt jelenik meg. Kicsit viszketnek. Nyaranta az izzadtság ugyanezt előhozza. Kb. fél óra után elmúlnak. Évek óta van már ez nekem, tudok vele élni, csak strandoláskor, napozáskor zavar, illetve jó lenne nem este, hanem reggel borotválkozni vagy tusolni, mert így nem tudok, ugyanis foltos pofával nem jó utcára menni. Viszonylag erős szénanáthám van és kalciumot nem fogyaszthatok. Mi a véleményetek? Köszí!

2015. jún. 24. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy a klórra vagy allergiás.Egyébként a klór mindenki számára méreg.

Szerelhetsz fel vízszűrőt esetleg,ami megszűri a klórt is.

2015. jún. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a tippet!

Rágugliztam, nem kizárt dolog, csak azt nem értem, hogy nekem nem csak a csapvíz hozza ki a foltokat, hanem sokszor az izzadás ez. Ez lehet attól is, hogy amúgy sok csapvizet fogyasztok, és már felgyülemlett a szervezetemben is a klór?

2015. jún. 27. 23:43
 3/5 anonim válasza:
Ugyanígy vagyok én is. Még az izzadtságtól is kiütések jelennek meg. Én kizártam a klórt pont ezért. Nálam ez kb 3-4éve jelentkezett. Azóta nem igazán strandolok. Allergiám nincs semmire, szóval nem hiszem, hogy ez nálad befolyásolna valamit. Hálás lennék, ha esetleg megtudsz valami ezzel kapcsolatban írnál. Bocsi az off.ért
2015. jún. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Azt sem hiszem, hogy felgyűlt volna a klór a szervezetedben. Én gyenge ásványvizet iszok, s mégis.

Üdv. :)

2015. jún. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát én komolyabban nem mentem a kérdésnek még utána, mert ANNYIRA NAGYON azért nem zavar a dolog, bár sokkal jobb lenne nélküle. Kb. tíz éve van az egész. Néha ha orvoshoz mentem, megemlítettem a dolgot, és különféle magyarázatokat kaptam:

1. - dohányzás okozza

2. - érzékeny a bőröm

3. - d-vitamin hiány

4. - enyhébb immuntúltengés (autoimmunbetegségem van, ezért ez is lehetséges)

5. - allergia.


Szóval nekem ezeket mondták, Nálad ezek közül fennáll valami? Mert ha van közös pont, lehet, hogy az a kiváltó oka.

2015. jún. 29. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!