Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Az allergénspecifikus immunter...

Eilla kérdése:

Az allergénspecifikus immunterápia megéri az árát, tényleg hatásos? Van valaki, aki belevágott, végigcsinálta és megosztaná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta parlagfű allergiában szenvedek és sajnos egyre súlyosabb a helyzet. Olvastam az allergénspecifikus immunterápiáról, de kizárólag magánban végeznek ilyet így elég borsos az ára és nem merem csak úgy "kipróbálni," ezért sokat segítene a döntésben ha olyan emberek, akik végigcsinálták, megosztanák a tapasztalataikat.

2021. júl. 21. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Belevágtam. Három évig csináltam a kúrát, mindig szezon előtt kellett. Parlagfűre és fekete ürömre vagyok allergiás. De kúra csak parlagfűre van, vagyis csak arra volt, amikor csináltam. A harmadik kúra után két évig parlagfű szezonban jobb volt a helyzet, viszont ahogy virágozni kezdett az üröm, jöttek a tünetek. Tehát a gyógyszert nem tudtam elhagyni. Most gyógyszerekkel teljesen tünetmentes vagyok, július közepétől szeptember közepéig Telfastot szedek és napi 1x Mometason Sandoz orrsprayt használok. Ha csak egy dologra vagy allergiás, pl parlagfű, akkor érdemes lehet kipróbálni, mert javíthat az állapotodon és csökkenthető a gyógyszerbevitel.
2021. júl. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!! :)
2022. jan. 10. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!