Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Nyáron jelentkező kiütés,...

Nyáron jelentkező kiütés, mégis mi lehet pontosan?

Figyelt kérdés
Apró piros pöttyként jön elő, piszkosul viszket. Ha elvakarom, akkor pár órán belül vízhólyag lesz belőle, pár nap múlva enyhén gennyes lesz. Legfőképp a lábamon vannak, ott is térd alatt, ahol nem takarja a bőröm a ruha.

2021. júl. 29. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Engem 2 éve kínoz hasonló,csak talptól csípőig tart az a szakasz.

Nem gondolom hogy csípés,mert a keményebb bőrön is jelent meg, vagy a nagylábujjam alján, na meg csak rajtam van, páromon nincsen.

Fogalmam nincs mi lehet, télen is nyáron is jeletkezik.

Először bolhára gondoltam.

Neked nem lehet hogy az?

2021. júl. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Metionin ***** válasza:
Napallergia esetleg?
2021. júl. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bolhát kizártnak tartom. Régóta tartok hátiállatokat, ehhez képest kizárólag csak nyáron jelentkezik ez a probléma. Sőt, azóta költöztem is, új állataim lettek, hidegebb időszakban benti állattól ugyanúgy semmi bajom nem volt. Mondjuk nyáron sem, mert ahol kiütés van, ott nem érintkeztem velük.

Gondoltam még a borotvára, meg arra, hogy ahogy beizzad a lábam, úgy begyulladnak a szőrtüszőim, de mivel olyan helyen is kiütéses lettem ahol nem is borotválkoztam, így ezt elvetettem

2021. júl. 29. 22:04
 4/6 A kérdező kommentje:
Hátiállat=háziállat xD
2021. júl. 29. 22:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Én eddig valami ételallergiára, vagy valami piszok ágybanharapós rovarra gondoltam

Volt nemrégen egy szárnyashangya vándorlás nálunk, akkor láttam hogy vöröshangyák a kis szolgák.

Napközben semmit nem észlelek belőlük,lehet este találnak csak meg.

Télen pedig azt gondoltam a műszálas zokni, miután kidobtam mindet, a bokámon kevesebb van.

De lehet nem egy a bajunk, csak mondom az én gondolataimat, hátha kizárhatsz te is néhány tényezőt

2021. júl. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Amiket felsoroltál szinte mindent kizártam. :( köszönöm azért a tippeket. Úgyis esedékes lenne egy allergia teszt, remélem ott okosabb leszek
2021. júl. 31. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!