Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ha minden eredményem negatív,...

Ha minden eredményem negatív, a gyomortükrözés nagy esélyel mégis jelezhet gluténérzékenységet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Telljes nagylabor eredményei tökéletessek, semmiböl nincs hiány a-szerint.

Transglutamináz IgA és IgG negatív.

Gliadin IgA és IgG szintén negatív.

Gyogyszertárban kapható gyorstesztekböl 2fajta is negatív.

A gasztroenterológuss, mivel a családban van 2cöeliákiás is, mondta hogy az a legbiztosabb, ha még meg is tükröz...

Ezek után még mindig létezhet hogy mégis gluténérzékeny vagyok?

Emésztési panaszaim soha sem voltak, csaladom 2 gluténérzékeny tagjának már gyerekkoruk óta volt hasfájás, stb...


Komolyan örülnék ha kb kiderülne hogy gluténérzékeny vagyok, mert már olyan 7-8-9 éve vannak visszatérően kiütéseim könyökömön, karomon, térdemen, csipő tájékon, és bár különösebben nem okoz gondot, de amikor erőtelljessen kijönnek, elég kellemetlen, és eleggé el is vakarom.. :/

Szóval már csomó maszek orvossal, és csomó feleslegessen kiadott pénzel a hátam mögött nagyon szeretnék rájönni hogy mégis mitöl lehet...

1éve allergia vizsgálaton dió,mogyoró,mandula, zeller,karalábé,rozs,tojásfehérje. Ezek mellett ott volt egy 1es a 0-6os skálán! (minimálissan észlelhető).. a búza, a tönkölybúza, a tej stb mind 0,negatívak voltak...

A mostani bőrgyógyász szerint duhring kiütéseim vannak... de ha negatív lesz a tükrözés is, akkor meg mi a franc ez??? Vagy lehetnek a nem cöeliákiás gluténérzékenységnél is ilyen kiütések?

Jaa, és ami még fontos, csináltak egy Totál IgE vizsgalatot is, ami azt hiszem ha allergiás az ember bármire, akkor az eredmény határérték feletti lesz, pozitív... na nálam még az is pont tökéletes szinten van. Szóval az is negatív...


Köszi ha elolvastad, és leírod tapasztalatodat!! :)



2021. szept. 13. 17:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Régebben nagyon pattanásos voltam, teljes vérkép, táplálék allergia vizsgálat, gyomor, béltükrözés-minden negatív volt. Jobb híján annyi a megfejtés, hogy valószínűleg a stressztől volt.
2021. szept. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatosan eszel glutént vagy diétázol már egy ideje?

Ha diétázol, nem lehet kimutatni sem vérből, sem tükrözéssel a gluténérzékenységet.

Ha folyamatosan eszel glutént, akkor viszont nem valószínű, hogy a gluténérzékenység lenne a baj. Ettől függetlenül, ha nincs meg a betegséged oka, diétázhatsz és néhány hónap alatt meglátod, használ-e.

2021. szept. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!