Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Elég 24 óra a hajfesték...

Elég 24 óra a hajfesték allergia tesztre?

Figyelt kérdés
A hajfestékhez mellékelt papíron 48 órát ír, hogy addig kell megfigyelni,kialakul-e allergiás reakció vagy sem, viszont nem elég rá a 24 óra? Sajnos nincsen máskor időm hajatfesteni, csak holnap, és csak ma tudtam megvenni a hajfestéket. (Koncertem lesz, és foltos a hajam, így nem állnék színpadra és eddig a próbák miatt nem volt semmi időm megvenni korábban) Már egyszer használtam pontosan ugyanezt a festéket és eléggé megijedtem mert miután befestettem a hajam bizseregni kezdett a fejbőröm. Ha esetleg csak a hajam végét festeném be ami nem érintkezik a fejbőrömmel akkor amiatt semmilyen allergiás reakció nem léphet fel?

2021. szept. 15. 23:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A fejbőr bizsergés még nem allergia, inkább csak bőr irritáció a vegyi anyagok hatására.

Az esetleges komolyabb reakciók miatt javasolják (meg a felelősség hárítás miatt).

Ha nem volt más baj, akkor bőven elég a 24 óra.

Habár én sosem csináltam még előtte tesztet (tudom, hiba volt, de szeretek veszélyesen élni), és nem volt gondom belőle.

2021. szept. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
72%
Én úgy tudom, hogy ha csak a hajvéget fested semmi baj nem lehet, DE vigyázni kell, hogy festés közben ne érintkezzen az anyag a bőröddel,nyakaddal stb. Ha nagyon komoly allergiád van az az első pár percben kijön. A 48-72 órát csak a kései allergiás reakciók miatt ajánlott kivárni, de az sokkal ritkább.
2021. szept. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!