Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Atópiás dermatitiszem van és...

Atópiás dermatitiszem van és autoimmun beteg vagyok, így legyen tetkóm vagy ne?

Figyelt kérdés

Sosem említette senki hogy ezek kizárhatják egymást, családtagjaim sem akik értenek az ilyen dolgokhoz és sajnos miután be fizettem az előleget és lefixáltam hétfőre az időpontot és a mintát közölték hogy csinaltassak kisebbet egyenlőre vagy allergia tesztet a tetkóssal, de én már nem tudom ezt átvariálni.


Az autoimmun betegség a gyomromat érinti és az ekcémám pedig víztől, szappantól és tartósítószertől jön ki.


A minta amit szeretnék nagyon minimális, húsz centis lesz az alkaromon de öt minimális minta lesz benne és öt kicsi szó, szóval nem valami egész karos bazi nagy mintával kezdek és az ekcémám is csak a csuklóm felett jön ki ahol többet ér víz és szappan.



2021. szept. 17. 19:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Okosabb lett volna először tájékozódni és aztán előleget fizetni. Én nem kockáztatnék egyébként, de te majd úgyis megmagyarázod, hogy biztos nem lesz semmi bajod, mert tetkó nélkül nem lehet élni. A te bőröd, úgy viszed a vásárra, ahogy akarod.
2021. szept. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
😁😁😁 igazi lángelme.. jóvan az... a tetkó amúgyis előbbre való, mint az egészség... nem, kérdező??
2021. szept. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Évek óta küzdök minden szarral, most is próbáltam pénzt osszekaparni erre és gondoltam megtehetem hogy ezt megengedhetem magamnak és végre valami össze jöjjön. Ha nem jön össze akkor így jartam, kesz már megszoktam de nem kioktatas kertem. Gondolom ti még nem hibáztatok az eletben✌kívánom hogyha gondotok akad ne kapjatok mást csak megvetést és kioktatast🙂
2021. szept. 17. 21:35
 4/13 anonim ***** válasza:
24%
Nem kérdező, ekkorát még nem hibáztam az életben, mint amire te készülsz.. 😁😁😁
2021. szept. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden tetováló festékben van allergén anyag és tartósítószer is. Én nem kockáztatnék a helyedben mivel ha komoly allergiát vált ki valamelyik összetevő az nem lesz buli....

Egy tetováló

2021. szept. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem igazán akarok kicseszni a tetoválóval mert eleve olyan türelmetlen volt velem és félek, hogy nagyon kiakadna rám
2021. szept. 18. 07:39
 7/13 A kérdező kommentje:
Hétfőn már van is időpont úgyhogy szurkolok hogy ne legyen nagy bajom
2021. szept. 18. 07:40
 8/13 anonim ***** válasza:
😁😁😁😁
2021. szept. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Lfaszt vigyorogsz? Aki más kárán így örül annak utána kétszer akkorát basz vissza a karma:))
2021. szept. 18. 10:14
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Elsőnek is, egy normális tetováló megkérdezi, hogy van-e ilyen és olyan betegséged vagy kitöltet veled egy beleegyező nyilatkozatot. Szóval értelmesen átfuttok ezeken a kötelezőnek vehető körökön. Az autoimmun betegség, ha gyógyszerrel kordában van tartva és éppen passzív szakaszban van, ÉS ami fontos, hogy nem a bőrrel függ össze, nem zárja ki a tetováltatást. A bőrbetegségek közül viszont sok igen, mivel ott a bőrgyógyász által kell kivizsgáltatni, hogy mi is az pontosan és mi okozza. Illetve egy allergiateszt, vagy bőrtesz a tetováló festékkel. (Ennek menete: egy csepp festék a bőrfelületre, majd ezt lefóliázni és egy napig úgy hagyni. Ha reakció lenne, akkor természetesen fólia le és lemosni bő vízzel. Ha nincs semmi egy nap után, akkor arra nem vagy allergiás, vagy csak nagyon gyengén és lehet vele tetoválni téged.)

Ha csak fekete festékes tetoválásod lesz, akkor arra a legkisebb az esély, hogy allergiás reakciót váltson ki, de ettőlmég a bőrbetegség kijöhet ott, ami egyrészt a gyógyulást és a végeredményt befolyásolja, másrészt neked okozhat nagyobb gondot, vagy gondokat. A legtöbben a kék és a piros festékre érzékenyek (nikkel és kobalt miatt, utána a zöld és a sárga, illetve a fehér a következőek).

2021. szept. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!