Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Vörös tenyér, kellemetlen...

Vörös tenyér, kellemetlen feszülés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék segítséget kérni.

23 éves nő vagyok, fogamzásgátlót szedek évek óta, valamint 3 hónapja Ivabradine nevű szívgyógyszert magas pulzusra.


Két hete észrevettem, hogy ahogy behajlítom az ujjaim, feszül a tenyerem, mintha be lenne dagadva, valamint vörös is egységesen mindkét tenyerem.

Először azt hittem, be van dagadva, vizes, de nem látom puffadtabbnak, valamit sehol máshol nincs bedagadva, vizesedve semmim.


Gondoltam allergiára, új munkahelyen vagyok, más fertőtlenítő szerek vannak, amikkel néha lefujom az asztalomat, vagy nyomok a kezemre, de akkor nem csak a tenyerem lenne piros, és nem egybefüggően.


A kardiológusomat nem tudom elérni telefonon, próbaidős vagyok, nem szeretnék emiatt szabadságot kivenni. Bőrgyógyászaton gondolkodom, de legbelül nem allergiára gondolok.


Tudnátok segíteni, vajon mi lehet, mit próbáljak meg?

Egy hete leálltam a szívgyógyszerrel, de nem javul a dolog.

Reggelre kicsit szebb, kevésbé vörös, estére sokkal csúnyább.


2021. szept. 24. 17:19
 1/4 A kérdező kommentje:
Csatolom egy fotót is.
2021. szept. 24. 17:27
 2/4 A kérdező kommentje:
2021. szept. 24. 17:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Hú bakker, ez nagyon durva.

Ne kifogásokat keress az orvost illetően, és ne itt akarj választ kapni.

Ezt hétfőn mutasd meg a háziorvosnak, és neki is mondd el amit ide le írtál.

2021. szept. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem Raynaud jelenség illetve Cyanosis félének is kinéz, ami kapcsolatos az erekkel és vérrel. Előidézheti akár a szív gyógyszer is.

Ha csak az orvosnál volt mérve pulzusod, tehát olyan körülmények között ahol az ember egyébként is jobban izgul, akkor szerintem nem indokolt ezt szedni. Kérd ki más orvos véleményét is erről! Sajnos az orvosok előszeretettel írják fel a szereket, mert jutalmat kapnak érte a gyógyszergyáraktól.

Fiatal vagy, NE hagyd, hogy tönkretegyék az egészséged!

Ezt olvasd el!


[link]


“Luxusutak, kongresszusi belépők, készpénz és gyanúsan könnyen teljesíthető ösztöndíjprogramok – erre számíthatnak azok a doktorok, akik hűségesen egy-egy „baráti” gyógyszertársaság termékeit írják fel betegeiknek. A részletekről egy bennfentes orvos mesélt a Blikknek.”


És azóta már kiderült, hogy mi okozza?

2021. szept. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!