Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Miért lehet eldugulva a ball...

Miért lehet eldugulva a ball orlyukam?

Figyelt kérdés

Több, mint egy éve először elmentem a fülorrgégére, mert azt éreztem nem kapok normálisan levegőt.

Felírtak egy antibiotikumot arcüreggyulladásra (nem éreztem hogy lett volna, de röntgen alapján), egy orrsprét amitől 2 hétig kaptam levegőt meg a montelucastot.

Azután sokat jártam még fülorrgégére, sok orrsprét próbáltam, végül egy orrkagylókisebbítő műtét és ennek eredménytelensége miatt orrsövényműtétet is elvégeztek, de se segített semmit.

Illetve a kettő közül, valamelyiknek köszönhetően már nem folyik az orrom indok nélkül, régen gyakran éreztem, hogy szép csendben lefolyik a bajusszomra.

Az allergológián a covid miatt nem végezték el a spirometriás vizsgálatot, csak hogy egyéb másra vagyok-e, már nem emlékszem pontosan mire, de csak 1-2 dologra voltam és arra is csak enyhén.

Asztmát állapított meg édesanyám után. Használtam a fostert is, meg orrsprét mellette, montelucastot de nem segített. Illetve néha mintha picit, de nem tudom eldönteni hogy ezeknek tudható-e be. Nem vagyok biztos ebben az asztmában sem, mert nincsenek rohamaim, nem szoktam fulladni.

Ami tünetem van, hogy szárazon köhögök, a műtét óta többet tüsszögök(azelőtt nem volt ennyire gyakori, de most sem vészes), a szegycsontom felső részénél szokott fájni(légzőcsövem eleje, gondolom), talán mintha szorítana (csak sajnos sosem voltam jó a tüneteim megfogalmazásában) és a bal orrlyukam szinte folyamat bevan dugulva, néha lefekvés után átmászik a dugulás a jobb orrlyukamra. A polipot kizárta már az elején a doki, nem látott semmit.

Épp most a kezembe került egy olythin HA 1mg/ml vegyülettel, kettőt puffantottam a bal orrlyukamba és mintha egy kicsit jobb lenne, viszont ettól függetlenül nem érzem azt, hogy a tüdőm elegendő oxigénnel telne meg lélegzéskor. Még párszor az elmúlt időben éreztem, mintha nem lenne az orrlyukam bedugulva, de akkor sem éreztem azt, hogy elég levegőt kapnék.

Elnézést ha kicsit összeszedetlen, remélem érthető voltam.


2021. okt. 1. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ezt szoktam használni:

[link]


Külsőleg, a mellkasomra, orr alá kenve - párologtatni.

(Fejfájásra is külsőleg a halántékra, de ez most irreleváns)


Ezen kívül pedig inhaláló stift-et szoktam használni. Pl. ilyet:

[link]


Tudom, ezek nem olyan komoly gyógyszerek, de van, amikor az egyszerűbb megoldás hatásosabb.


A kérdésedre, hogy miért lehet eldugulva csak az egyik orrlyuk:

Az orrváladék magában az orrüregben termelődik. Néha csak az egyik oldalt tömíti el, de ha az oldaladra fordulsz, könnyen átmehet a másik oldalra is. Ezt a termelődést kell beszárítani nagyjából, és ebben segíthetnek a mentolos dolgok, már ha nem vagy allergiás rájuk.


Ja, és a jegesmedve / polar bear olajjal fel tudom tölteni az inhaláló stift-et is, ha kiszáradna. Nem kell hozzá sok olaj. Már csak emiatt is praktikus, bár sokan nem tudják, hogy ezeket a stifteket szét lehet szedni alul, és feltölteni pár csepp olajjal. Sokan gondolják: inkább vesznek új stiftet.

2021. okt. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Orrpolip.
2021. okt. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2: Írta, hogy nincs orrpolipja. Utolsó előtti bekezdés, utolsó mondata.

"A polipot kizárta már az elején a doki, nem látott semmit."

2021. okt. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

hiperventilációra gyanakszok.

buteyko szerint sok tünetet okoz, köztük számos tünet rám is jellemző.

nemtudom humbuk-e az alak, de az általam olvasott internet alapján elég valid a fickó.

2021. okt. 5. 19:01
 5/6 anonim ***** válasza:
A hyperventilláció (szapora légzés) csak egy tünet neve, nem pedig betegségé, de te tudod.
2021. okt. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem betegség, de sok betegséget okoz(hat)
2021. okt. 5. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!