Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Nagyobb dózisú antihisztamin...

Nagyobb dózisú antihisztamin mit okoz?

Figyelt kérdés
Más betegségem miatt rövid időre 4x-es dózisban szedtem antihisztamint a rendes 1x-es mellett. Az allergiámnak nagyon jót tett. Éppen azért az lenne a kérdésem, hogy mit okozna hosszabb távon ha azokban az időszakokban amikor nagyon erős az allergiám akkor 2x-3x-os dózisban szedném az antihisztamin? Nem csak pár napig hanem akár hetekig.

2021. okt. 15. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
2021. okt. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a cikket, volt is benne hasznos info, de igazán nem kaptam választ a kérdéseimre benne. Kb a szokásos, hogy ne csináljuk mert majd az orvos tudja.


Első generációs készítményt már szerintem senki nem szed. Ez nem valami félelmetes: "A második generációs készítmények felnőtteknél a következő tüneteket okozhatják: láz, pupillatágulat, pulzusemelkedés, alacsony vérnyomás."


Akár még pupillatágulatom is lehet, vagy magasabb lesz a pulzusom. A másik oldalon meg kapok levegőt, nem tüsszögök 200-at naponta és nem kell 3 percenként új zsebkendő.


Persze azt is értem, hogy ha ez nem elég akkor menjek vissza a dokihoz és ad mást.

2021. okt. 15. 11:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg az allergológust, akihez jársz, sajnos ennél többet nem tudok segíteni. :) Nekem szerencsére már csak a nyárfa virágzása okoz kihívást, az is csak akkor, ha az orrom előtt száll a pihe.

(#1)

2021. okt. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Krónikus csalánkiütésben a maximális dózisa az antihisztaminnak napi 4 tbl. Ennyitől nem fogod túladagolni a gyógyszert. Az más kérdés, hogy ha elmennél orvoshoz, akkor ki tudná egészíteni a gyógyszeredet mással. Ezen kívül, ha pollen allergiád van és szénanátha, akkor néhány pollenre (pl. parlagfű, füvek, házipor) elérhető immunterápia, amivel meggyógyítható az allergia. Egy hátránya van, hogy nincs rajta támogatás, de 3 év alatt kigyógyulsz az allergiából. Allergológus tudja felírni.
2021. okt. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!