Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A párom allergiás nagyon. ...

A párom allergiás nagyon. Ma bevett 7 szem antihisztamint. Lehet valami következménye???

Figyelt kérdés
2020. szept. 11. 20:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Van a gyógyszerismertető papíron (interneten is megtekinthető) egy olyan fejezet, hogy túladagolás.

Na, azt kéne elolvasni.

2020. szept. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Hetet??? Talán inkább orvoshoz kellene fordulni az allergiájával.
2020. szept. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz, de autót ma már ne vezessen, meg lehetőleg holnap se.
2020. szept. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
7 szem általában nem halálos adag. Sok értelme nincs, a hatása nem lesz erősebb, de sokkal több mellékhatása lesz. El kellene menni a háziorvoshoz.
2020. szept. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Covid időszakban nem megyünk ilyen baromsággal háziorvoshoz! Maximum telefonon felhívjuk, vagy e-mailben keressük. Az antihisztaminoktól ha egy dobozzal bezabál akkor sem lesz komoly baja, álmosságon kívül!
2020. szept. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Jogos, arra gondoltam, hogy vegye fel a kapcsolatot a háziorvossal.
2020. szept. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 kriszpo ***** válasza:
2020. szept. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%
Az allergia elsődleges okozója a felborult bélflóra. Talán azzal kéne foglalkozni, nem antihisztamint zabálni.
2020. szept. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 kriszpo ***** válasza:
77%

Miquel! Ez érdekes. Kérem meséljen, mi a titka!

Ön egészségügyes, gyógyszerész vagy természetgyógyász?

Gyakran olvasgat a témában?

Alternatív gyógyászatban jártas?

2020. szept. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%

Sem egészségügyes, sem gyógyszerész vagy természetgyógyász nem vagyok. Agrár végzettségem van, és amikor bio-kerttel kezdtem foglalkozni, akkor akadt kezembe egy pár tanulmány, ami a talaj baktériumflórájával foglalkozott. Úgy találtam, hogy kitörölhetem a seggemet a diplomámmal. Mi még azt tanultuk, ami egyébként még ma is megy; szántás, a talaj lecsupaszítása, forgatás, aprítás, műtrágyázás, stb. Egyszerűen nem veszünk tudomást a talajt (és rajta keresztül a bennünket) éltető mikrobákról.

Aztán 21 éve beteg lettem, amivel a dokik nem tudtak mit kezdeni. Szteroiddal tömtek, bevallottan azért, hogy a (szerintük) túlműködő immunrendszeremet hazavágják. (Sajnos, még ma is ez a helyzet.) Na, akkor kezdtem beleásni magam jobban a humán vonatkozásba, és azóta igyekszem minden új felfedezésről idejében tudomást szerezni.

Kiderült, hogy a mára gombamód elszaporodó, és népbetegségnek számító mentális, allergiás, és autoimmun tünetek mind egyetlen állapotra vezethető vissza; az áteresztő bél szindrómára. Ez pedig a mai nyugati étrend, és a helytelen életmód következménye.

A beleinkben több száz faj mintegy 800 billió egyedszámú baktérium és és teszi a dolgát. 10x többen vannak, min amennyi sejtünk egyáltalán van. Vitaminokat, enzimeket, hormonokat termelnek nekünk, megemésztik a bevitt táplálékot, energiát szolgáltatnak, meghatározzák, mi kerülhet át a véráramba, stb. Ha egyes fajok kipusztulnak (éhen halnak, hisz nem kapják meg pl. a megfelelő mennyiségű rostot) az beláthatatlan következményekkel bír, mert a helyüket más, többnyire patogén törzsek veszik át, és innentől valóságos lutri, hogy kinél milyen tünetek formájában ölt testet.

Ejtsünk pár szót az áteresztő bél szindrómáról, hogy megértsd a dolog lényegét. A beleink falát vastagon borítja a baktériumok rétege. Egyfajta szűrőként funkcionálva csak az aminosavakká bontott fehérjéket eresztik át. Ha megritkul a számuk, a védőfal fellazul, a csupasz bél a patogén fajok anyagcseretermékeitől gyulladásba jön, és apró lyukak keletkeznek rajta. De bármennyire apró is ez a lyuk, az emésztetlen fehérjemolekulák bőven átférnek rajta. Miután pedig a humorális immunrendszerünk a testidegen fehérjékre van kihegyezve, innentől kezdve folyamatosan csúcsra van járatva, és a végén már nem tudja, ki barát, ki ellenség, lő mindenre. A saját szerveinkre is.

Nos, nagyon zanzásítva így fest a az allergiák illetve az autoimmun spektrum tüneteinek képlete.

A mentális betegségek természetrajza kicsit más. Ott olyan fajok pusztulnak ki (pl a Dialister és/vagy Coprochoccus törzsek) amelyek a dopamin, elletve a szerotonin előállításában felelősek. Ezeknek a boldogsághormonoknak az 50, illetve a 90%-át ezek a bélbaktériumok szolgáltatják. De csak ha jelen vannak! Ha kipusztulnak rohangálhatunk a pszichiáterekhez, pszichológusokhoz, nem fognak tudni segíteni, csak hasraütésszerűen felírt "gyógyszerekkel" lövöldöznek.

2020. szept. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!