Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Piros, enyhén viszkető duzzana...

Piros, enyhén viszkető duzzanat jelent meg a szemem alatt, kb mintha behúztak volna, vagy megcsípett volna egy darázs. Pár napja új szemkörnyékápolót kezdtem használni, lehet hogy attól jött ki?

Figyelt kérdés
Ilyenkor szemészetre vagy bőrgyógyászhoz érdemes menni?
2021. nov. 9. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne használd pár napig az új szemkörnyékápolót, ne kend semmivel, és várj, hogy elmúlik-e. Esetleg antihisztaminos krémmel lehet bekenni, mint bármilyen allergiás reakciót, csípést vagy kiütést, de vigyázz, a szemedbe ne menjen. Ilyet kapsz patikában vény nélkül, pl. Supraderm. Ha nem múlna el, akkor bőrgyógyászhoz fordulj.
2021. nov. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, bekentem Fenistillel, hátha leviszi a duzzanatot, mert nagyon hülyén nézek ki :/
2021. nov. 9. 20:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Első körben talán háziorvos.

Nekem majdnem ez volt, mint neked, mondjuk én tényleg rovarcsípésre gyanakodtam, csak nekem nem viszketett, és a duzzanat elég hamar alakult ki, és rohamosan nőtt. Reggel belenéztem a tükörbe, akkor már volt ott valami, dél körül meg mondta a munkatársam, hogy az nagyon szarul néz ki, azonnal menjek orvoshoz.

Nem Magyarországon élek, úgyhogy első körben háziorvos kellett. Az csak nézett, hogy mi ez (tényleg nagyon gyorsan nőtt a duzzanat), úgyhogy adott antibiotikumot, meg felírt egy héten keresztül trombózis ellen vérhígítót. Azt mondta, hogy ez igazából protokoll a fejen lévő ismeretlen elváltozásoknál (ismétlem, ez nem Magyarországon történt, szóval lehet, hogy otthon nem így van), mert ha valami megindul a sebből (vagy minek nevezzem) a véráramba, akkor túl közel van az agy, azt meg lehet, nem élnék túl. Szóval elég rendesen beijesztett. Egy hét múlva sokkal jobb lett, úgy kb. két hét múlva el is tűnt.

Aztán fél év múlva újra jelentkezett. Megint rohamosan növekedett, de be is gyulladt, tiszta forró volt és lüktetett, mindezt egy napon belül. Rohantam is az orvoshoz. Mivel kizárt, hogy ugyanott kétszer megxsípett volna valami, ezért el is vetettük közösen ezt a teóriát. Felvetette ötletként, hogy lehet, begyulladt egy verejtékmirigy. Aztán mivel gyulladt is volt, úgy döntött, hogy felvágja. Eszméletlen mennyiségű genny jött ki belőle. Szépen kimosta, rakott bele valami antibigyóval átitatott vékony gézlapot, leragasztotta, és mondta, hogy menjek vissza másnap. Ezt ismételtük egy hétig, addigra lement a gyulladás, azt mondta, hogy ki kéne vágni ezt a mirigyet, mert megint bekövetkezhet. Viszont ő azt javasolja, hogy a városban levő plasztikai sebészet csináltassam, mégiscsak az arcomról van szó, egy plasztikai sebész szebben összeöltögeti a vágást. Kért is nekem időpontot, el is mentem, a sebész meg is csinálta. Kb. másfél centi volt a vágás (ugyanazt a vágást "használta", amit a háziorvos ejtett), aztán olyan szépen megcsinálta, hogy három hónappal később már nem is látszott.

2021. nov. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: egyébként mikor felvágta a duzzanatot, akkor már nem ötlet volt, hogy a mirigy gyulladt be, akkor már konkrétan látta. Ezt a sebész később megerősítette.
2021. nov. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
izé, nem 2-es, hanem 3-as.
2021. nov. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na most jól rámijesztettél :D Nekem ez 2 nap alatt alakult ilyenné, péntek este bekentem az új krémmel, reggelre már kicsit feldagadt de nem foglalkoztam vele, reggel is kentem, és szombat este is, vasárnapra jól bedagadt és viszket a jobb szemem alatt. A krémet abbahagytam, de ma reggel úgy keltem fel, mitha darázs csípett volna meg a szemem alatt. Picit délutánra enyhült, de még mindig jó hülyén nézek ki.
2021. nov. 9. 20:15
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
Ha a kozmetikai terméket nem aszeptikus környezetben gyártják és fertőtlenítő hatású adalékot sem tartalmaz, akkor könnyen belekerül olyan mikroorganizmus, ami ott elszaporodik, a bőrön pedig akár a mikroorganizmus, akár a belőle felszabadult toxin gyulladást okoz.
2021. nov. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jó hír, hogy a Fenistil hatására ma reggelre teljesen eltűnt a duzzanat. Köszönöm a tanácsot!
2021. nov. 11. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!