Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Egy keresztallergiás mit...

Egy keresztallergiás mit ehet? és mit nem ehet? mivel úgye ők több dolgod nem ehetnek fen áll a gyanú hogy az vagyok

Figyelt kérdés

2021. nov. 27. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:
És mire vagy allergiás?
2021. nov. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel nem nagyon reagálsz, úgy gondolom nem volt még allergia vizsgálat.

Miből gondolod, hogy keresztallergiás tüneteid vannak? Mik a panaszok?

Tudod a keresztallergia nem azt jelenti, hogy allergiás vagy a keresztre.

Ez nem egy konkrét allergia.

De, ham már lusta vagy utána nézni a neten (bár a téves öndiagnosztizálás már megtörtént), le írom az én sztorimat.

Jó pár éve egyszercsak elkezdtek feldagadni az ajkaim a meló helyen, aztán az arcom, és a szemeim is, végül bucira dagadt fejjel a sürgősségin kötöttem ki.

Az ott kiderült, hogy allergiás reakció, de ki tudja mire. Ennek a megállapítása nem a sürgőre tartozik. Mindez decemberben volt, amikor a polleneket ugye kizárhatjuk.

Aztán sok idő, és utána járkálás után kiderült, hogy elég durva parlagfű allergiám van.

És most jön a lényeg. Vannak olyan zöldségek, és gyümölcsök, amiknek a NYERS fogyasztása keresztallergiát vált ki, tehát szezonon kívül is jelentkezhet egy súlyosabb allergiás reakció.

Nálam a görögdinnye, sárgadinnye, uborka, banán, kiwi.

De, a pázsitfű féléknél a paprika is a listán van, tehát nyers paprikát nem ehetsz, de pl lecsót igen.

Ezért kéne megvizsgálni, hogy mire vagy allergiás, mert akkor lehet tudni, hogy mi van a tiltólistán.

Én a gyógyszert minden nap szedem, szezonon kívül is, igy teljesen tünetmentes vagyok.

Szóval a keresztallergia, mint olyan, nem egy konkrét diagnózis.

2021. nov. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!