Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Kollagén portól kiütések?

Kollagén portól kiütések?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hete kezdtem el szedni marhából előállított kollagén port és azóta kiütések jöttek elő rajtam, először az arcomon, de most már a lábamon is megfigyeltem. Viszonylag halványak és nem annyira feltűnő, de akkor is zavaró és mintha egyre több lenne. Semmi más nem változott az étrendemben, szóval valószínű, hogy emiatt lehet? Volt már valakinek ilyen tapasztalata? Van esély rá, hogy csak átmeneti? Elég sokba került és nem szeretném abbahagyni már 1 hét után, de így kénytelen leszek.

2021. dec. 14. 23:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Benne van a pakliban, hogy ez okozza. Ha nem tiszta a kollagénpor, kevernek még bele ezt-azt is tud okozni allergiát. Viszont itt a hideg idő, ha hajlamos kiszáradni a bőröd az is tud okozni kiütéseket, sőt vírusfertőzések is tudnak halvanyabb kiütéseket okozni. Nem írtad, hogy viszketnek-e esetleg. Elsőkörben szerintem próbálj meg egy jó zsíros testápolót használni, ha viszket vehetsz recept nélkül antihisztamint a patikában. Ha úgy látod, hogy ezek mellett is rosszabbodik, akkor viszont érdemes szüneteltetned a kollagénport. Még ezután is megpróbálhatod újra használni egy pár hét szünet után, ha akkor is észleled a kiütéseket, akkor viszont az lesz az okozója.
2021. dec. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Egy-kétszer éreztem, hogy viszket a kiütéseknél de alapvetően nem jellemző. Azért gondolok erre, mert ahogy elkezdtem szedni, rögtön másnap figyeltem meg, hogy előjött egy pár az arcomon és azóta csak csúnyább lesz. Pedig betartom az előírt adagot is, mérőkanalat vettem hozzá, meg elvileg kétszer is lehetne venni belőle egy nap és én csak egyszer veszek. Mindenesetre úgy lesz ahogy mondtad, pár hétig szüneteltetem és meglátom, hogy mi történik. Köszönöm a választ.
2021. dec. 15. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!