Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ekcéma enyhítése?

Ekcéma enyhítése?

Figyelt kérdés
nagyon durván ekcémás a kezem, már kaptam rá krémeket,gyógyszert nem használnak allergia vizsgálatra most megyek majd! Valószínű a vegyszerek miatt jött ki,konyhán dolgozok így nem tudom sehogy kerülni őket, így szerintetek is kevés az esélye hogy helyre jönne? Lehet abba kéne hagynom azt a munkát
2022. jan. 14. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hanem biztos hogy abba kell hagynod a munkát. Nekem is volt, 10 évet dolgoztam Ausztriában konyhán, az utolsó 2 évben előjött a kezemen egyik napról a másikra. Abbahagytam a konyhai melót, elmúlt az ekcéma. Ennyi.


Ekcémás bőrnek nem tesz jót sem a víz, sem az élelmiszerek tapogatása (krumpli például), ha gumikesztyűt húzol az szintén nem egészséges, izzad alatta az amúgy is irritált és sérült bőröd, 0 szellőzzéssel.


Felejtsd el ezt a konyhai melót, minél előbb!

2022. jan. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
sajnos esélyes, hogy attól van. a fiam szakács, neki is szörnyen néz néha ki a keze
2022. jan. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos tudom a kesztyű se tesz jót de máshogy nem tudok semmihez nyúlni mert minden csíp,érzékeny
2022. jan. 14. 19:55
 4/10 anonim ***** válasza:

3


Na de ezért írtam... Nem a levegőbe beszélek, hanem én ezt végigzongoráztam és tapasztalat.


A gumikesztyű ugyanolyan rossz mintha csupasz kézzel nyúlkálnál a dolgokhoz. Nem segítesz semmit vele a kezednek, akármivel is kened.


1 megoldás van: abbahagyni ezt a munkakört.


Még valami: nem érdemes húzni, ugyanis egy idő után az ekcéma kialakulhat totál spontán is, úgymond "megjegyzi" a szervezet és kiváltó ok nélkül is fellángolhat (például megeszel egy almát, már az is kiválthatja). Ezt nyugodtan kérdezd meg a bőrgyógyásztól. Szóval addig hagyd abba míg időben vagy, mert utána majd egész életedben végigkísér, aztán élhetsz krémeken életed végéig...

2022. jan. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen krémet és gyógyszert kaptál?
2022. jan. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Uriage bariéderm,closanasol,cutivate amit most fogok majd tesztelni,gyógyszer lordestin,meg egy kikevert krém a nevét nem tudom
2022. jan. 14. 20:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Supraderm krém, iletve lordestin helyett Lendin szedése megpróbálható.
2022. jan. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Bár gyógyszert nem merek szedni attól csalán kiütések is kijöttek, de a krémet megpróbálom köszönöm.
2022. jan. 14. 20:33
 9/10 anonim ***** válasza:
A Closanasolnak haszálnia kéne, mert az szteroid. Én is ekcémás és csalánkiütéses vagyok és nekem más nem vált be, csak az Elocom krém (az is szteroid) és mellé Suprastin tabletta. Sajnos én is részben konyhán dolgozom és takarítok, mert per pill nincs más lehetőségem.:(
2022. jan. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Holt tengeri iszap! Nagyjából két hónapja használom pakolásként heti két alkalommal és elképesztő mennyit változott a bőröm. Nagyon ajánlom.

Én ezt használom: [link]

2022. jan. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!