Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Az lehetséges, hogy ha így...

Az lehetséges, hogy ha így kintről belenézek az orromba, akkor látom az orrmandulámat?

Figyelt kérdés

Kiskoromban kiműtötték az orrmandulámat, de ennek ellenére is már régóta van minden problémám az orrommal. (Nem tudom mikor műtötték, és azt sem, hogy utána jó volt-e, csak hogy régóta szar.)

Még amikor kicsi voltam gyakran jártunk a háziorvoshoz, aki mindig felírt valami orrsprét, aztán isten áldjon. (Már meg sem tudom számolni, hogy hány különböző orrsprét használtam.)

Az utóbbi időben úgy érzem rosszabbodott a helyzet. Próbáltam bejutni a kórházba, ami sajnos szépen fogalmazva a korona vírus miatt sikertelennek bizonyult. (És ide most könyvet tudnék írni arról ami történt, kezdve azzal, hogy az ügyeleten 4 hónapon keresztül mindig elküldtek a picsába, hogy kérjek telefonon időpontot, majd végül lezárásképpen azzal, hogy az egyik orvosnak sikerült elmondania, hogy helo mi amúgy ezzel most nem foglalkozunk, majd gyere vissza jövőre :) Aztán mondom mért is ne, menjünk el a háziorvoshoz! :D Az lett a vége, hogy felírt HORKOLÁSRA valami tablettát!!! Meg persze egy orrsprét. :)))

Mondom neki, hogy dehát halo, nem kapok levegőt!

Ő: Annyit már csak tudsz venni, hogy elég legyen.

Válaszolok neki, hogy nem, már így is a számon veszem a levegőt. Mintha meg se hallotta volna! (Egyébként nem ápolunk túl jó viszonyt az orvossal egyes okok miatt)


Szóval most az a helyzet, hogy ha felnézek az orromba, akkor látok 2 nagy gombócot bent. (ami az orvos szerint az allergia miatt van) Levegőt éppen hogy tudok rajta venni. (időnként változik mikor mennyit, de általában nem eleget) Ha pedig megpróbálok valamit belefújni az orromba, akkor jön valami erős szúró fájdalom (ilyen néha random is megtörténik), és ha nem tartom hátra a fejem nem tudom mennyi ideig, akkor ki is folyik az egész.


Tehát akkor, mi az a 2 gombóc ott bent az orrjukamba?!



2022. jan. 31. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Több lehetséges oka is lehet a panaszaidnak. Allergiás lehetsz valamire, leginkább olyasmire, ami mindig jelen van körülötted, de más dolgokra is, amik súlyosbíthatják. Pl. poratka, állatszőr. És valami pollen is mellé.

Aztán lehet durva orrsövényferdülésed. Azt talán műtéttel lehet enyhíteni.

És pszichésen is jelentkezhet valami, ha nem kapsz levegőt, valami nyomasztó lehet az életedben, kapcsolat (akár szülői, akár pár-, vagy munkahelyi).

A helyedben először megpróbálnék alaposan kitakarítani, és a lakás textileit kimosni. Aztán gyakran tartózkodni a hegyekben, ha an a közeledben, jól felöltözve. Átszellőztetni a légzőszerveid.

És igenis kell egy fül-orr-gégész, ebből ne engedj. Akár magán is, azok fogadnak.

2022. febr. 1. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem be van dagadva belül az orrod, ezért van ennyire leszűkülve az orrjáratod, ezért nem kapsz levegőt, és az a két gombóc pedig a dagadástól van.
2022. febr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ha műtötték az orrmandulád, akkor az nem nő vissza, de akár lehet orrpolip is,az rutinműtét a fül-orr-gégészeten.

Ha indokolt, helyi érzéstelenítésben 10 perc alatt kiműtik.

Mindenképp szakorvosnak kell megmutatni, aki kideríti mi áll a háttérben.

Jobbulást!

2022. márc. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!