Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy 4 éves gyereknek hogy...

Egy 4 éves gyereknek hogy vizsgálják az orrmanduláját?

Figyelt kérdés
Szóval, az a helyzet, hogy lányom folyton meg van fázva. Voltunk vele orvosnál, azt mondta, valószínűleg krónikus orrmandula-gyulladása van, de ehhez meg kell vizsgálni kézzel. Ezt hogy csináljak? Az orrmandulajaig hogy tudnak kézzel felnyúlni?

2022. jan. 11. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Tükrözve nézik meg. Vagy pici kamera, amit feldugnak az orrába.
2022. jan. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ezt mennyire hagyja?
2022. jan. 11. 14:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb mint egy covid tesztet, ha kell, lefogják.


A műtéthez mindenképp altatnak, szóval az se vészes.

2022. jan. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi. És én bemehetnek vele?
2022. jan. 11. 14:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A vizsgálatnál sanszos te fogod le, hogy ne pánikoljon.


A műtétre nem, egy estére befekszik, megfigyelik, aztán mehet haza.


Nekem 5 évesen a garatmandulámat kapták ki, de az orrmandulások is ugyanazon az osztályon voltak, szóval láttam mi volt.

Az altatás a kellemetlen része, egyként nem nagy cucc.

2022. jan. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megvolt. Reggel 8-ra mentünk, kicsit vártunk, mire behívták. A lányom beleült az ölembe, két lába a lábam közé, egy kézzel átölelve a két karját lefogtam,másik kezemmel pedig lefogtam fejét a homlokánál. A dokinő elösszőr egy kis lámpás eszközzel belenézett az orrába, majd a száján át megtapintotta az orrmanduláját. Amúgy 10 perc volt az egész, utána kapott jutalmat. Nem is sírt, csak amikor a szájába turkáltak, akkor próbált rúgkapálni.
2022. jan. 12. 12:09
 7/9 A kérdező kommentje:
Annyi lenne még a kérdésem, hogy a mandulaműtétutan tényleg szárazzsemlét etetnek vele?
2022. jan. 12. 12:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tom, a kórházi kaja a legtöbb esetben pocsék, szóval ha gondolod, vegyél valamit a boltból vagy egy közeli étteremből elvitelre.


De ha altatnak, akkor böjtölni kell előtte, az utasítások szerint, szóval max másnap reggel kell neki valami ital, keksz, esetleg reggeli.


Csípőset nem szabad, de ennyi idős gyerek amúgy se eszik ilyet.

2022. jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi
2022. jan. 12. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!