Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Aki nem ihat tejet, az vajat...

Aki nem ihat tejet, az vajat sem ehet? Attól is gond lesz?

Figyelt kérdés

#tej #Tea vaj
2022. febr. 12. 05:55
 1/8 Fárasztó96 ***** válasza:
76%
Ha allergiás vagy a tejre akkor vajat sem fogyaszthatsz. Margarin mehet, mert nem tejtermék.
2022. febr. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Margarin se menjen, mert amúgy egészségtelen.
2022. febr. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha tejfehérje érzékeny vagy, akkor nem ehetsz vajat sem.

A margarinban is lehet tej, ezt meg kell nézni. Egyébként mértékkel fogyasztva egyáltalán nem egészségtelen.

2022. febr. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3. Áll legközelebb a dologhoz, a többi jó kezdet, de...



Ha laktozerzekeny vagy, akkor sem.

Bár vannak szintjei, van, akinek belefér.

Van, akinek pedig annyira durva, hogy a margarin sem, mert -bár itt is ezt hangoztatják, valószínűleg sose olvasták el hozzávalókat- íródott is van sokban vagy más egyéb tejes dolog.


(Benne vagyok a témában, biológiából is 5. voltam, nem csak összeteszek hallott szavakat ezen a téren)

2022. febr. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3. vagyok, én is benne vagyok a témában. És igazad van 4es, laktózérzékenyek közül sem tudja mindenki fogyasztani, de az orvosolható, ha az illető beszed étkezés előtt laktázenzimet.
2022. febr. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, de tudom, hogy van, akinek az sem segít. Nem mindenkinek válik be sajnos. De igen meg kell próbálni
2022. febr. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én fél éve igyekszem tartani a tejmentes diétát (is), nem allergia, tejfehérje intolleranciám van.


Margarinok közül azért mára már van több, kifejezetten tejMENTES is. tehát ami nyomokban sem tartalmaz tejet.. Én azokból szoktam alkalmanként enni.


A vaj meg a többi, ami tartalmaz, vagy tartalmazHAT általában természetesen offos.

2022. márc. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sőt, a vajzsír is offos allergia esetén. (Ami egyébként nálam még nem okoz tüneteket, pl étcsokoládéban, de ettől még kerülendő)
2022. márc. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!