Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Ha valakinél inzulinrezisztenc...

Judit198000 kérdése:

Ha valakinél inzulinrezisztenciát állapítottak meg akkor ihat e Laktóz Mentes tejet ill. ehet e Laktózmentes tejfölt? Ha nem akkor mivel tudnám ezeket az alapanyagot helyettesíteni?

Figyelt kérdés
2015. febr. 12. 19:32
 1/2 anonim ***** válasza:
34%
Mivan? Az IR-nek mi köze van a laktózementes tejhez?
2015. febr. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Én értem mire gondolsz. IR mellett gluténérzékeny is vagyok. Csak olyan termékeket ehetek, amiket IR-esek és gluténérzékenyek is. A laktózmentes termékeknél is az összetétele a mérvadó. Fehérje alapú dolgokat ehetnek az IR-esek, így a tej és a tejföl alapvetően nem tiltólistás, csak a mennyiség mérvadó. Laktózintoleranciában nem vagyok otthon, de esetleg a növényi tejeket is meg lehet próbálni, nem tudom azokban van e tejcukor. Voltam anno dietetikusnál, nagyon sokat segített, és személyre szabottan. Szerintem kell orvosi segítség a jó diéta beállításához. Anélkül nekem sem megy.
2015. febr. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!