Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergiás vagyok a macskaszőrr...

Allergiás vagyok a macskaszőrre, a fű és lisztkeverékre, búzára, repcére, nyírfára, feketeürömre, és a parlagfűre. Voltam orvosnál, próbáltam sok gyógyszert, (pl.allegra, lendin, lordestin). De egyik sem hatott. Tudtok tippeket adni, segíteni?

Figyelt kérdés

Ilyenkor bevérzik, begyullad a szemem, folyik, fáj, eldugul az orrom, tüsszögök, viszket a torkom, köhögök, szétvakarom a bőröm, hányingerem van, és kiütések is vannak rajtam.

Szóval eléggé erősek a tüneteim,szerintetek mi legyen?

Semmi sem segít, van valami ötletetek, tudtok segíteni, hogy jobb lehessen?

Előre is köszi a válaszokat!


2022. febr. 19. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem kiütéseim lesznek amik iszonyatosan viszketnek, mire dokihoz kapok időpontot addigra múlóban vannak. De nekem is írtak már komoly krémeket amit a háziorvos nem ír fel csak szakorvos, gyógyszereket amik nem használtak. Találtam egy oldalt ahol leírták az allergia gyógyszerek hatóanyagait és melyik gyógyszer az. Itt kikerestem mit szedtem az évek alatt és ugye nem használtak. Találtam a cetirizint amit nem próbáltam soha, fillérekbe kerül vény nélkül és a legnagyobb allergia közepette is esetleg kijön egy kiütés de nem viszket. De nem vagyok tele kiütésekkel, nem viszket és nem vakarom szét magam. Már 1 szem után javul a helyzet. Nekem szerencsém volt hogy meglett ami használ. Én is szedtem lordestint, telfast régen, claritint, sok mindent.
2022. febr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem csak a Suprastin tabletta és szteroidos krém használ, de ezek csak recepre kaphatóak.
2022. febr. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
64%
A macsakszőr, parlagfű, fekete üröm és fűfélékre létezik immunterápia. Ez azt helenti, hogy az allergént nagyon kicsi dózistól kapja a szervezet, a dózist fokozatosan emelve az immunrendszer megszokja az allergént és meggyógyul az allergia. Nagyon hatásos, allergológus tudja kiírni receptre, viszont nem támogatja a TB, úgyhogy zsebbe nyúlós. Én parlagfű allergia ellen használom, szezon előtt kell elkezdeni és a szezonban végig használni. Én tavaly kezdtem el, se szénanáthás tünetem, se asztmás rohamom nem volt úgy, hogy nem kellett semmit szedjek, csak ezt használtam. Egy doboz 20 ezer körül van és 3 doboz szükséges egy szezonban összesen 3 évig. Azzal az allergénnel érdemes elkezdeni, amelyikkel a legnagyobb problémád van.
2022. febr. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!