Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Van itt olyan akinek allergia...

Van itt olyan akinek allergia miatt van krónikus orrkagyló nagyobbodása?

Figyelt kérdés
Sajnos 2éve visszatér,de ez még nem is legrosszabb része.A fülemben emiatt folyadék képződött ami borzasztó idegesítő néha.Rágás közben hallom.Ha ásítok besípol a fülem magas hangon.Esténként állandó fülzúgás stb.

2022. febr. 24. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Fül-orr-gégészetre kell menni. Lézeresen lehet nyesni a megnagyobbodott orrkagylóból (mucotomia).
2022. febr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Voltam már kb tízszer is :D

Elsősorban a kiváltó okot szeretném megtalálni minthogy károsítsam az orrnyálkahártyámat is pl egy lézeres vágás által.

2022. febr. 25. 00:14
 3/8 anonim ***** válasza:

3D CBCT röntgent lehet készíttetni az orrod belsejéről, hihetetlen részletes képet ad, lehet az segítene a probléma feltárásában, mert nekem is van orrnyálkahártya nagyobbodásom de a fülemnek semmi baja.

Lehet eltolták a lézeres kezeléskor a dolgot. A legelső előtt is volt a fülednek baja?

2022. febr. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Itt van például, fül-orr gégészeti CBCT címszónál

[link]


Én is csináltattam anno a VipDentalnal, orrsövényferdülés miatt.

2022. febr. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jártam fenn Pesten egy dokinál, fül orr gégész, az küldött el 3D röntgenre. De a doki egy vadállat volt egy tök súlyos műtétet akart elvégezni rajtam, a teljes orrkagyló nyálkahártyát eltávolítani, hogy csak egy csonk maradjon. Az orrkagyló nyálkahártyának van funkciója, nem véletlenül van az ott, tehát nem szabad lecsonkolni.
2022. febr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
CT már készült az arckoponyámról, kiderült enyhe orrsövényferdülésem van, de ez nem okozhat ilyen tüneteket 2 fül orr gégész is alátámasztotta.Nem volt lézeres csonkolás, csak hallottam róla mint opció, de ahogy írtam az előző kommentemben is,ezt szeretném elkerülni.Engem nem is az orrkagyló duzzanata zavar legjobban, mert levegőt kapok rajta, hanem a fülem zúg,cseng és megállapították hogy savós folyadék is pang benne,(halláscsökkenés is van meg tocsogó hang rágáskor)ami állítólag az orrkagyló megnagyobbodása miatt van.Na de hogyha az orrkagyló kiváltó ok,akkor mégis mi válthatja ki magát az orrkagyló duzzanatot ami az egészet elindította?
2022. márc. 5. 23:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is van orrkagyló nagyobbodásom, környezeti ártalmak okozzák, allergia. Plussz nekem olyan a munkahelyem is hogy vegyszerekkel dolgozom. Gyakran szipogok, de akkor rosszabbodik ha lefekszem, vízszintesbe kerülök. A füleimnek viszont semmi baja, tehát nem árt neki.

A CT teljesen más mint a CBCT 3D fül-orr gégészeti röntgen.

2022. márc. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem is akkor rosszabbodik ha fekszem huzamosabb ideig.Elalváskor még nem érzem, de ébredéskor van hogy még a torkomra is rámegy, és rekedten ébredek ami később elmúlik.A fülem meg így végképp nem értem hogy kerül a képbe.Nekem azt mondták az orrkagyló miatt lehet, de már elgondolkodtató hogy lehet az orrkagyló van a fülem miatt.
2022. márc. 6. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!