Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Az orrporc és az alsó orrkagyl...

Az orrporc és az alsó orrkagylók mennyire tudnak sérülni ettől?

Figyelt kérdés

Történt az hogy PCR tesztet vettek tőlem még áprilisban de nagyon durván. Utána vérzett, fájt az orrom. Aztán elkezdtem nyomkodni piszkálni mert úgy éreztem van benne valami. Azt mondták csak az orrkagylók duzzadtak be, 3-4 hét és visszaáll. De annyira zavart hogy nem kapok rendesen levegőt tőle hogy nem tudtam aludni, öngyilkos akartam lenni, gyógyszert kaptam, behülyltem tőle, stb. Ekkor anyám is bedühödött hogy akkor vegyél levegőt a szádon, és elkapta az orromat, erőből össszeszorította és elcsavarta kicsit. Na azóta még sokkal rosszabb lett, az orvosok szerint nincs komoly baja mert akkor fájt és vérzett volna az orrporcom pedig mindig is ilyen laza volt, hogy be tudom szívni és csak plsztikai sebész segít. Elmentem a legjobbakhoz de egyikük szerint az orrkagyló zavarhat csak, a másik nem is válllalt hogy nem lát komoly bajt, ráfogja mindenki hogy pszichés a dolog. Közben meg tudom hogy nem, mert a csavarás előtt sosem tudtam így összeszívni az orrszárnyaimat. Közben kicsit mintha javulna, néha csak egyik fele szívódik össze, de úgy, mint előtt nem kapok levegőt és ez annyira zavar hogy megőrülök tőle. A héten megyek egy másik f.o.gégészhez orrkagyló kissebbítés céljából. Az orrsövényem is ferde deazt nem javasolják és én sem szeretném műtetni. a lényeg hogy úgy kapjak levegőt mint előtte vagy jobban. Szerintetetk javít a helyzeten a dolog. Ez nem egy komoly beavatkozás talán és logikailag ha több a hely az orromban levegőt is jobban kapok elvileg. Régóta asztmás és poratka allergiás is vagyok de a gyógyszerekkel eddig semmi problémát nem tapasztaltam. Poros környezetben dolgozom, régen maximum jobban kiszáradt az orrom meg a szemem de olyan mint most hogy szinte fulladozom, nem volt.

Az orrporc amúgy vissza tud állni, visszakeményedni magától ha deformálódott?



#orrporc
2021. dec. 5. 14:18
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!