Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mit kell tenni, ha allergiás...

Mit kell tenni, ha allergiás vagyok a gyógyszerre?

Figyelt kérdés

Tavaly kaptam egy antibiotikumot (Aktil Duo), amitől csalánkiütéses lettem és összeszorult a torkom pár órára, plusz napokig hányingerem volt, viszkettem. Ennyivel meg is úsztam, fogorvos szerint penicillin érzékenység (életemben először szedtem antibiotikumot).

Most egy légúti betegség miatt kaptam Fromilid Uno antibiotikumot, amiben ugyebár elvileg nincs pinicillin, de a másik élmény miatt mostmár nagyon félek a gyógyszerektől, pedig nem volt vészes az allergiás reakció szerencsére.

Szóval a kérdésem az, hogy amikor este beveszem ezt az antibiotikumot (amit egyébként nem tudok lenyelni, szóval összetörve, vízben feloldva fogom tudni lenyelni), és véletlenül súlyos allergiás reakcióm lesz, akkor az ügyeletet vagy mentőket kell hívni? Mit kell akkor hirtelen tenni? Hányatni?

Tudom, ráparázok, de tényleg félek a gyógyszerektől az allergia óta, bár azelőtt se szedtem szívesen, plusz nem is tudtam soha lenyelni a nagyobb tablettákat...



2022. márc. 28. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosnak a figyelmét kellett volna felhívnod, hogy múltkor arra a gyógyszerre allergiás lettél, ezért csak olyat adjon, ami összetételében nem azonos az előzővel.


Én nem venném be, hanem holnap felhívnám az orvost és tanácsot kérnék tőle, plusz elmondanám neki a múltkori esetet is.

2022. márc. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mentőt, ha súlyos a reakció.

Mondjuk én nem este venném be az elsőt.

Az allergiát lehet vizsgálni. Én is rosszul lettem egyszer gyógyszertől. Utána elküldtek vérvételre, hogy allergiás vagyok-e rá.

2022. márc. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Felhívtam rá a figyelmét arra,hogy penicillin érzékeny vagyok. De akkor az nem volt elég? A fromilidben van penicillin?
2022. márc. 28. 17:03
 4/9 A kérdező kommentje:
Este miért nem szabad? Anyósom szerint pont akkor jó, mert alvás közben jobban dolgozik a gyógyszer.
2022. márc. 28. 17:09
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Na, a gyógyszerek éjszaka szeretnek dolgozni? Varázslatos, mit meg nem tudhat az ember a bölcs anyósodtól. Betegtájékoztatót tessék elolvasni, penicilin szóra fókuszálni. Illetve ha ennyire parázol lehet nem árt kéznél egy epipen.
2022. márc. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hiába nézem a fromilid-et, nem látok benne semmi penicillint, sem cillin végű hatóanyagot. Akkor mire írtad 1-es a válaszodat?
2022. márc. 28. 17:28
 7/9 A kérdező kommentje:
Mert miért jobb reggel bevenni? Most délután lett felírva, kiváltva. Ezért terveztem, hogy este kezdem el (napi 1-et kell szednem), minél hamarabb annál jobb, nem?
2022. márc. 28. 18:23
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Oké.

Azt nem tudjuk, hogy melyik összetevőjére vagy allergiás. Tudod, nem csak egy van benne.

Én semmiképp sem este kezdeném szedni, mivel ha ne adj isten' allergiás reakciót vált ki (ez lehet akár anafilaxiás sokk/reakció), akkor nincs aki segítsen.

Ha reggel kezded el szedni, akkor talán lesz aki segítsen ha esetleg gond lenne.

2022. márc. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azért nem este venném be, mert nem szeretnék arra ébredni, hogy rosszul vagyok. Nappal többen vannak körülöttem.

De ha nincs gond, akkor mindegy, mikor veszed be.

Ha mondtad az orvosnak, akkor biztos nem olyat írt fel, amiben van.

2022. márc. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!