Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Jácint allergén anyagát,...

Jácint allergén anyagát, hogyan tudom lemosni?

Figyelt kérdés

Ma leszedegettem a jácintjaim hagymájáról az elszáradt réteget, nem tudtam, hogy csak kesztyűben szabad hozzányúlni.

Égette, szúrta az arcom, mert megvakartam, ugye egyre jobban, több helyen. 5 féle szappan se segített, aloe vera firstel fújtam be, az lassan enyhítette, majd abbamaradt. Ez kb 6 órával ezelőtt történt. Még fertőtlenítővel is kezet mostam, de bármimhez érek, újra jön a szúró viszketés. Szegény páromon is ott, a hol megérintettem. Karján, arcán.

Vettem fel gumikesztyűt, hozzáértem az arcomhoz. Amikor később újra megérintettem, elölről kezdődött.

Oké, új kesztyű és nem nyúlok az arcomhoz, de hogyan tudom lemosni??? Se több féle szappan, se tusfürdő, se mosogatószer, se fertőtlenítő nem használ.

Nem csak enyhén viszket és szúr, hanem brutálisan, segítsetek:(



2022. márc. 28. 22:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Ha egyszer lemosod szappannal, maga az allergén már nincs is ott, csak a bőrödön kiváltott hatása marad meg, így azzal nem érdemes tovább foglalkozni. Elméletileg nem tart örökké a fájdalom.

Én is csak a szappant meg a vizet ismerem, de azt is tudom, hogy nem szabad vakarni, vagy dörzsölni.

2022. ápr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!