Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Milyen testmozgást végezzek,...

Milyen testmozgást végezzek, ha a saját izzadságom kiüt?

Figyelt kérdés

Mióta élek, meleg és hideg kiütéssel küzdök, érzékeny, allergiára hajlamos, ekcémás, rosaceás bőröm van.


Viszonylag izzadós vagyok, a kardio mozgásoktól amikor megizzadok, iszonyatosan viszket és bepirosodik a bőröm és nem múlik el, csak napokkal később.

Szabadban nem tudok mozogni, mert a napon nagyon gyorsan leégek (ha naptejet használok, akkor meg befülled alá a bőröm és izzadok...), télen ha túrázni megyünk, akkor a hidegtől, nyáron a melegtől viszket a bőröm ott, ahol izzad.

Az úszás lenne a megoldás, mert ott azonnal lemosódik az izzadság a vízbe és napon sem lennék, de a klóros víz meg kihozza az ekcémám és az arcbőröm is totál tönkremegy tőle.


Milyen mozgásformát végezhetnék ilyen nyomorult bőrrel? Szeretnék mozogni mindenképpen az egészségem megtartása érdekében.



2022. máj. 1. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Callanetics. Nem kardio, nem izzadsz, de brutál jól helyrehozza az izmokat, és semmi extra eszköz nem kell hozzá, stabil bútor, maximum egy húzódzkodó rúd, de enélkül is megoldható. Esetleg egy pléd a hasizom gyakorlatokhoz. Otthon simán végezhető, nem kell napon lenned.
2022. máj. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
[link] és a könyve se egy veszett drága dolog.
2022. máj. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ki fogom próbálni :) Még a jogán gondolkodtam mellé.
2022. máj. 1. 12:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az is klassz, mindkettőt csináltam. A callaneticsben azt tetszett, hogy elég gyors eredményt ad, viszont nem ajánlott minden nap csinálni. Viszont oda kell figyelni a gyakorlatok pontos végzésére.
2022. máj. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
*jógán :)
2022. máj. 1. 22:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!