Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Antibiotikum, kiütések,...

Antibiotikum, kiütések, normális?(bővebben lent)

Figyelt kérdés

Mar masodjara szedem ugyanazt az antibiotikumot . Tavaly szedtem eloszor es iden. Mindketszer joval (kb masdfel hettel) az abbahagyas utan a labfejemen viszketo kiutesek lesznek.

Ha nem masodjara tortenne ez, azt hinnem mastol van, de igy meg vagyok gyozodve arrol, hogy a gyogyszertol. Ez miert van? Mit csinaljak? El fog mulni magatol? Mar 3 - 4 napja szenvedek…



2022. jún. 1. 08:57
 1/6 anonim válasza:
Le kell jelenteni az OGYÉI oldalán a mellékhatást, ha a betegtájékoztató nem írja azt. Keresd fel gyógyszerészed vagy kezelőorvosod, és ő majd mond valamit, mit a teendő.
2022. jún. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valószínüleg nem normális. Nézd meg a betegtájékoztatót, hogy van-e benne bőrkiütés, mint mellékhatás.


Ha az orvos legközelebb ezt írná föl neked, akkor ondd meg, hogy írjon másikat, mert ettől kiütésed van.


Egyébként jelentheted is, ha akarod a mellékhatást, a fenti hozzászólás szerint.

2022. jún. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát bőrkiütést szinte minden antibiotikumnál írnak, mint mellékhatás, csak nekem az fura, hogy amíg szedem semmi, aztán x nappal később meg csak a lábfejemen megjelennek a viszkető kiütések.

Köszi, jelenteni fogom.

2022. jún. 1. 10:15
 4/6 anonim válasza:

Lehet hogy valamelyik metabolit okozza a mellékhatást. Farmakodinámia megmondaná..de nem ez a lényeg hanem hogy ne szedd többé.


Milyen AB volt egyébként? És mire szedted?

2022. jún. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ospamox (amoxicillin) és hüvelyben lévő e coli baktériumra szedtem.
2022. jún. 1. 20:59
 6/6 anonim válasza:
Jajj.. arra miért nem lokális készítményt...ejjnye ezek a dokik🙂 hát mindenesetre egyenlőre ne szedj semmilyen ehhez hasonlót (azaz béta laktámokat, azaz pennicillineket.)
2022. jún. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!