Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » IgG ételintolerancia tesztnél...

IgG ételintolerancia tesztnél miért jöhetett ki ilyen eredmény?

Figyelt kérdés
Csináltattam egy több mint 100 fajta ételt néző IgG ételintolerancia vizsgálatot vérvétellel, és a leleten elég sok minden szerepel "erős pozitivitás" és "nagyon erős pozitivitás"-t jelentő értékkel, viszont nem tudom ezzel az információval mit kezdjek. Van olyan dietetikus, aki azt javasolja hogy ne csináltasson senki ilyen vizsgálatot mert nem megbízható, a másik dietetikus meg még javasolja is a foodtestet meg úgy kompletten az IgG tesztet. Aztán olvasok olyat, hogy arra fog magas értéket kihozni amit gyakran eszek. Hát ez többnyire igaz is, viszont van olyan is nálam (pl ananász meg mák) amit egyáltalán nem fogyasztok mégis baromi magas jött ki. Most kinek higgyek, meg mit kezdjek ezekkel az értékekkel. K*rvára bepánikoltam az eredményeket látva, és ne írja senki hogy gasztroenterológushoz kell menni mert tudom hogy oda kell csak 600 év mulvára kaptam időpontot.

2022. jún. 24. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Ezt a vizsgálatot a gasztro dokik lesz rják.

Elkell menni magán dokihoz, az csináltat labort.


Én is így jártam

2022. jún. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És milyen labort?
2022. jún. 24. 18:55
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Ezek az 200-féle allergénre tesztelünk egy bullshit.


Célzott vizsgáltatot kell kérni mindig.

2022. jún. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is csináltattam, és kijött kismillió olyan étel, amire tudom hogy nem vagyok allergiás, a búzaliszten pedig, amire igen (puffadás, gyomorfájás, aztán 4-5x hasmenés) nulla kereszt állt.


Hát ennyit erről :D

2022. jún. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ikonstar ***** válasza:
0%
Ezek diagnosztizálásra alkalmatlan tesztek, de jól lehet velük keresni.
2022. júl. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!