Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Urticaria esetén mennyire...

Urticaria esetén mennyire hatékony a mediátor diéta? (bővebben lentebb)

Figyelt kérdés

Két hete Urticaria kínoz (csalánkiütés), több orvosnál voltam, közben kétszer volt 1x szem feldagadásom és 1x alsó ajak püffedés. Már 6 féle antihisztaminon túl vagyok.

Mediátor diétát javasolta a professzor Úr. De mivel megjött a vértesztem, hogy az általa megjelőlt "tiltott" ételekre Nem vagyok allergiás, ezek akkor is emelhetik a Hisztamin szintet és/vagy akadályozhatják a lebomlást? Vagyis - így is allergiás tüneteket generálnak?



2022. júl. 1. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Több orvos, köztük prof., 6 féle antihisztamin nem segített és azt gondolod, hogy mi itt okosabbak leszünk?
2022. júl. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek:

elkeseredtem. Napok óta orvosi szakirodalmakat tanulmányozok. Annyira fejlett az orvostudomány, de egy ilyen témában számtalan alkalommal leszögezik, hogy nem található meg a kiváltó ok.

2 hét alatt 3 kilót fogytam, mert alig lehet valamit is megenni....

Hamarosan esküvőm lesz. Az ezzel járó öröm és készülődés átment egy idegességbe, hogy addigra lesz-e javulás. Még pár kg fogyás és a ruhám is lógni fog rajtam.

De a legnagyobb probléma az hogy félek. És aki fél, az utolsó fűszálban is megkapaszkodik...

2022. júl. 1. 21:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Biztosan lesz javulás, ne aggódj. Amit az orvos tilt, azt kerüld el és gratulálok nektek!
2022. júl. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szart sem értek az orvosok nálam sem. Ennél a betegségnél sem. Kár fizetni a sok tb-t ebben az országban.
2022. júl. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Először is ne aggódj, az akut urticaria legrosszabb esetben is 6 hét alatt elmúlik. A mediátor mentes diéta nem amiatt kell, mert allergiás lennél az ételekre. Egyrészt azért, mert ezekben vagy hisztamin van vagy elősegítik a hisztamin felszabadulását. Másrészt ez a csalánkiütés fajta oka legtöbbször az, hogy a bélrendszerbe kerül valami, ami kiváltja a kiütéseket, így a diéta a bélrendszert is tehermentesíti, hogy könnyebben túllegyen ezen. Nem tudom, hogy a prof mondta-e, de ilyenkor napi 4 tabletta antihisztamint is bevehetsz. Tapasztalatból a xyzal vagy a lordestin szokott a leghatásosabb lenni.
2022. júl. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Lett azóta javulás kedves kérdező? Ha igen mitől?
2023. aug. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!