Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, hogy egy 40 feletti...

Van olyan, hogy egy 40 feletti, elvileg nagyon tapasztalt pszichológus, aki mediátor is kevés a gondjaimhoz?

Figyelt kérdés
Ma hosszú idő után újra elmentem egy új pszichológushoz, ajánlás alapján. Olyan 45 körül lehet, nyilván régóta dolgozik folyamatosan, azt mondta, van olyan, aki 15 éve jár hozza. Igazából olyan volt, mintha most mentem volna először, az elsőnél meg gyerek voltam, mostanra mar teljesen másak a gondjaim. Eleve annak amit akartam mondani csak kb. az 5 százalékát sikerült elmondanom, sokszor félbeszakított es inkább magáról a pszichologiarol beszélt. Az első 15 perc után mondta, hogy pszichiaterre van szükségem es, amikor belementem volna par dologba mélyebben úgy éreztem le akar állítani. Mikor elmondtam neki, hogy bántom magam, olyan volt, minta meglepődött volna. Egy pszichológus nem hall ilyesmit minden nap? Odáig el sem jutottam, hogy évek óta öngyilkos akarok lenni. Ahogy soroltam s gondjaimat es hogy mi van bennem(az igaz, hogy bonyolult a helyzetem es szeritem ritka, hogy valakinek ennyi mentális zavara legyen egyszerre), konkrétan úgy éreztem ez neki túl sok... ha egy szakember, aki évekig ezt tanulja es hosszú évek óta ez a munkája így reagál rám, akkor mégis hogy gondoljam azt, hogy bármikor jobban lehetek? Pedig meg sokkal, de sokkal keményebb dolgokat is el szerettem volna neki mondani, de mar az elején így reagált. Teljesen szürreális volt az egesz. Ilyenkor mégis hogy nyugtassam meg magam, hogy egyszer talán jobban lehetek?
2020. jún. 11. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy ő nem volt számodra megfelelő, nem azt jelenti, hogy nem lehetsz jobban. Te semmit nem rontottál el; nagyon gyakori, hogy az első szakember valamiért nem válik be. Ki kell próbálni többet is, mert mindenkinek más szimpatikus. Emellett pedig meg kell említeni, hogy vannak rossz szakemberek is. Attól, hogy elvégezte a pszichológia szakot, nem lesz feltétlenül érzéke az emberekhez. Ne add fel, menj el egy másikhoz!
2020. jún. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De őt pont, hogy nagyon ajánlotta egy másik... aki kb. 20 eve ezt csinálja csak nem lehet rossz... igazából mindig is tudtam, hogy rajtam nem lehet segíteni, most be is bizonyosodott...
2020. jún. 11. 18:01
 3/11 anonim ***** válasza:

Azt nem tudhatod, hogy a 20 év alatt hány páciense hagyta ott. Lehet, hogy minden második keresett helyette valaki mást. A sok év tapasztalat nem jelenti azt, hogy mindenki számára be fog válni.

Sokszor ajánlják egymást szakemberek baráti alapon, ez egyáltalán nem egyenlő azzal, hogy jó szakember.

2020. jún. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ő tb alapon dolgozik, de őszintén eddig is rosszul esett volna hetente kiadni minimum 10000 forintot egy 50 perces beszélgetését, örülök, hogy nem magánhoz mentem, mert ha ezért ki kellett volna fizetnem barmennyit is, egy totál hülyének éreztem volna magam... de mi a garancia, hogy a magán nem ilyen lesz? Őszintén tudtam, hogy az első alkalom szürreális es kellemetlen lesz, de ilyesmire nem számítottam. Szó szerint azt éreztem, hogy emlékszik arra mit tanult az egyetemen es mondja, amit épp jónak lát, de ha valakinek bonyolultabb a gondja annál, hogy épp elhagyta a 10. pasija, azzal mar tényleg fogalma sincs, hogy mit csináljon. Mert azt éreztem, hogy meg o érzi magát kellemetlenül es nem tudja feldolgozni azt, amit mondok. Jövő héten megyek egy nem magán pszichiáterhez. Hat mar előre felek.
2020. jún. 11. 20:15
 5/11 anonim ***** válasza:
Tb alapuakrol ne beszeljunk. Hadd ne soroljam a tapasztalataimat veluk. Ugye olcso husnak hig a leve, tb alapu pszichologus nem er semmit kb. Volt h 1 honaoig nem is tudtam menni hozza es mikor.mentem is: lerazott fel ora mulva, mert egy ismerose akart menni hzza. Aztan 20 ules utan kinyogte, h nem tud rajtam segiteni. Ja de elottr kotelezett engem is hogy menjek pszichiaterhez es meg valami hulye tablazatot is vezetnem kellett aminek semmi koze nem volt a problemamhoz. Mindenen segitett csak azon nem amin en kertem. Elmentem egy fizetoshoz es lass csodat: szoba se kerult a pszixhiater. Ennyit errol... De.mit is varunk? Egy tb alapu alig keresheti meg a negyedet annak, aki otthon rendel es fizetos.
2020. jún. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy TB-alapú, mindent megmagyaráz! Egy pillanatra se vedd magadra, amit mondott... Biztos vagyok benne, hogy lehet neked segíteni. Sajnos ez a magyar egészségügy.
2020. jún. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jo, hat ez borzasztóan hangzik, olyat, hogy nem tud rajtad segíteni eleve nem mondhat. En ehhez a nohoz meg egyszer vissza nem mennek, nemhogy 20x...pedig alig mondtam el neki valamit. Igazából ő nem hagyta, hogy belemenjek. Pedig nekem még súlyos családon belüli erőszakról is beszélnem kellene, ennek a nőnek, ha megnyuznanak sem mondanék el ilyesmit. Az 5. perc után egyből a pszichiaterrel jött. Szinte elismerte, hogy ő hozzam nem elég. Viszont hallottam mar olyat is, hogy tb alapú volt jo es olyat is olvastam itt, hogy egy nagyon jo hírű magán volt egy szemet állat. Na ilyenkor hogy válasszon az ember? Plusz nagyon nagyon túlfizetettnek tartom a maganokat. 10ezer 50 percnyi beszélgetésért? Es ha jarnod kell hozza 2 évig heti egyszer? Annyiért mar adjon egy bajitalt, amitől en leszek a világ legboldogabb embere... hajlandó lennék fizetni, de ennyit nem... nem 50 percnyi beszelgetesert, plane, hogy nem lehetek biztos benne, hogy hatásos lesz.
2020. jún. 11. 21:22
 8/11 anonim ***** válasza:

Maganhoz jarok, ajanas utjan mentem hozza (egy pszichologus ismerosom ajanlotta ot). Egy krizis miatt kerestem fel, nagyon sokat segitettek a beszelgeteseink, az, hogy meghallgatott es az, hogy nagyon jo kerdeseket tett fel, amik utan nem ereztem komplett hulyenek magam. Arra probalt leginkabb ravezetni, hogy azonositsam: mit erzek. Nem a tenyek es a tortenesek voltak fontosak, hanem az, hogy bennem miket valtottak ki. Azota onismeret miatt jarok hozza, nagyon kedvelem. A kerdezo kerdesen elgondolkoztam, es engem az alabbiak gyoztek meg a masodik talalkozasunk utan, hogy jo helyen, biztos kezekben vagyok:

- hagyta, hogy elmondjam a gondom, nem szakitott felbe az elso alkalommal - csak akkor kerdezett, ha valamit nem ertett

- masodik alkalommal tudta, hogy ki vagyok es emlekezett mindenre, amit masfel hettel korabban mondtam neki (nem jegyzetelt akkor)

- masodik alkalom elejen megallapitotta, hogy perfekcionista vagyok, mindezt az elso alkalombol leszurte (a problemam mas termeszetu)

- vegig ereztem, hogy ram figyel, nem szakitott felbe; ha egyszerre szolaltunk meg, mindig hagyta, hogy vegigmondjam

- leginakbb a harmadik alkalom utan ereztem, hogy melyen egyutterez velem

- a kinos kerdesek sem hoztak zavarba, nyiltan, pirulas es zavar nelkul feltette az intim temakat erinto kerdeseit

- az elso alkalom utolso mondata: "mindegy, ki mit gondol, az a lenyeg, hogy bennem milyen erzeseket valtanak ki a tortentek. Erzesekkel nem vitatkozunk." Soha nem kerdojelezte meg az erzeseimet, probalta megerteni es velem is felismertetni az okokat.


A sokadik alkalom utan az alabbiak voltak nekem meggyozoek:

- tudja, ki vagyok, figyel ram

- van humorerzeke

- olvas a testbeszedembol, latja, mikor leszek ideges

- soha nem mondta,hogy "bizzon bennem, nekem barmit elmondhat". Ezt a magatartasaval es a hozzaallasaval elerte.

- van onreflexioja, egy rosszul sikerult alkalom utan o is elgondolkodott, hogy hol hibazhatott.


Kerdezo, ha a masodik alkalom utan azokhoz hasonlokat tapasztalsz, amiket irtam, szerintem jo helyen vagy. Drukkolok, hogy megtalald az embered!

2020. jún. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
En a dokimnal rendszeresen latom h elveszti a fonalat vagy almos, ilyenkor raszolok h dokika, legyen kedves ram figyelni mert EZ MOST FONTOS, elnezest ker, elnevezjik magunkat es megtanul figyelnj ram. Sokszor belefasulnak a dolgaikba de en segitek neki jobb szakemberre valni o meg segit nekem egeszsegesse valni.
2020. jún. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én magán pszichológussal jártam hasonlóan. Kb. 200k-t raktam a zsebébe a semmire.
2020. jún. 13. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!