Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hisztamin intolerancia gyanújá...

Hisztamin intolerancia gyanújával kihez forduljak?

Figyelt kérdés
Vérvételt megcsináltattam. 9,4.

2022. júl. 5. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg deitikushoz lehet fordulni, de tapasztalatom szerint jobb, ha elöször étkezési naplót vezetsz, amibe minden falatot és minden koryot beleírsz, utána pedig megnézed, mi az, ami tényleg rosszullétet okoz és mi nem. Ha ugyanis a hivatalos diéta szerint akarsz élni, jóformán semmit nem ehetsz. Ami egyértelmüen rossz mindenkinek hisztamin intoleranciával, az a nem friss, valahol tárolt, másnapos, melegített étekel.
2022. júl. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 gyik123 ***** válasza:

Az interneten vannak letölthető hisztamin mentes ételek, étrendek, receptek.

Keress rá a google keresőben. Szerintem felesleges egy csomó pénzt kiadni még diatetikusra is.

Minden le van írva, még könyveket is lehet venni.

2022. júl. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Önmagában a dao szint nem mutatja ki.. nekem ennél kevesebb volt. Ha pl sibód is van ami gyulladásban tartja a beled, akkor is alacsony lesz a dao..


A tuti az ha a dao melle külön nézed a hisztamint is. Ha nem akarsz rá költeni külön, próbálkozz 2-3 hétig a Hisztamin diétával: ha a core tünetek jelentősen javulnak/megszűnnek akkor érdemes egy kis ideig ezen maradni, majd idővel fokozatosan próbálkozni a tobbi fajta étellel is. Utóbbit azért, hogy tudd mit toleral/nem toleral a szervezeted.


A hisztamin étrend elsőre nehéznek tűnik, de kellő felkészüléssel azért nem a világvége és lehet ebben is azért változatosan enni (nekem ráadásul más intolleranciák is vannak, tehát még szűkebb volt a lehetőség, így beszélek)


Nekem erős kávésnak a kávéról volt a legrosszabb lemondani érte az időszakra. Sajnos mostanra megint sokat iszok és valószínűleg nem kéne ennyit innom.

2022. júl. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!